Kobieta i mężczyzna radośnie uśmiechnięci w czasie remontu mieszkania finansowanego z kredytu
Materiał partnera

5 sytuacji, w których finansowanie remontu domu szybkim kredytem może się opłacać

Kredyty na remont domu lub mieszkania to statystycznie najczęściej zaciągane zobowiązania finansowe. Stanowią bowiem niemal 30% wszystkich kredytów gotówkowych, z których korzystają Polacy. Wynika to głównie ze stale rosnących cen materiałów budowlanych oraz kosztów robocizny.
Reklama

Dodatkowym czynnikiem mogą być zbyt duże koszty życia konsumentów, wpływających na niemożność zaoszczędzenia odpowiedniej kwoty. Wysokie opłaty stałe związane z czynszem i mediami, coraz droższe artykuły spożywcze, koszty eksploatacji samochodów i oczywiście opłaty za szkołę i zajęcia dodatkowe dzieci powodują, że trudno jest odłożyć poważniejszą sumę pieniędzy. Korzystamy wówczas z kredytów na remont. Kiedy szybki kredyt może się opłacać?

1. Zabrakło środków z kredytu hipotecznego

Zdarza się, że budując swój pierwszy dom możemy nie doszacować kosztów z nią związanych. Na ogół na dom pożyczmy pieniądze od banku i przyznany kredyt hipoteczny, z którego korzystamy, nie wystarczy już na wykończenie wnętrz. Wówczas możemy starać się o kredyt gotówkowy na zakupy niezbędnych materiałów wykończeniowych, sprzętów np. lodówki i pralki oraz mebli.

Reklama

2. Mieszkanie zakupione po okazjonalnej cenie

Odziedziczyliśmy spadek? Udała się nam inwestycja? Mamy więc dodatkowe środki, z których kupiliśmy mieszkanie po okazyjnej cenie. Kiedy zabraknie nam środków na wykonanie remontu, również możemy posiłkować się kredytem. Jeśli mieszkanie chcemy przeznaczyć na inwestycję pod najem, za wyższy standard wykończenia otrzymamy wyższą kwotę. Może okazać się więc, że kredyt będziemy spłacać z najmu, a i tak dodatkowo zostaną nam pieniądze.

3. Posiadamy część środków

Mamy wkład własny na remont mieszkania, ale jest on niewystarczający. Nikt nie lubi przeciągających się remontów w nieskończoność. Łatwiej sfinalizować całą modernizację za jednym razem, niż dzielić ją na kilka etapów, narażając się na ciągły bałagan i stres.

Reklama

Jeśli zatem skorzystamy z szybkiego kredytu, przejdziemy cały proces, nie narażając się na rozwlekające się w czasie prace.

4. Sytuacje awaryjne

Awarie, które pociągają za sobą lawinę kolejnych wydatków. Wyobraźmy sobie awarię pralki, która zalewa całą łazienką. W takiej sytuacji wypadałoby dobrze osuszyć ściany i podłogę oraz niejednokrotnie pomalować łazienkę od nowa. Jeśli nasza łazienka pamięta lata 90 ubiegłego stulecia, zapewne marzy nam się jej modernizacja. Właśnie w takich okolicznościach możemy sięgnąć po dodatkowe środki i wyremontować łazienkę zgodnie z naszymi aktualnymi upodobaniami.

5. Promocja banku

Zdarzają się bardzo korzystne promocje, jakie oferują banki lub firmy pozabankowe. Obniżone odsetki lub brak pobieranej prowizji mogą okazać się bardzo dobrym pomysłem na długo wyczekiwany remont.

Reklama

Sprawdźmy dokładnie, czy faktycznie promocja jest dla nas korzystna, jeśli tak, może okazać się niepowtarzalną okazją do tego, by zmodernizować naszą przestrzeń.

Zapewne każdy z nas był w sytuacji, w której zmuszony jest do wykonania pewnych prac remontowo-wykończeniowych, pomimo ich braku w aktualnym planie finansowym. Jeśli jednak, dojdzie do takiego zdarzenia, możemy wspomagać się specjalnie do tego przeznaczonymi kredytami, które oferują banki i firmy pożyczkowe. Z perspektywy rosnących cen za usługi budowlane i remontowe, oraz cen materiałów wykończeniowych, czasami warto podjąć się tego wyzwania wcześniej, by nie okazało się, że wysokość kredytu nie pokryje wszystkich potrzebnych zakupów.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama