Jak dbać o filtr do wody?
Udostępnij Google News
Kuchnia

Jak dbać o filtr do wody?

Filtry do wody cieszą się ogromną popularnością. W polskich domach najczęściej pojawiają się filtry dzbankowe. Jeśli jesteś użytkowniczką takiego urządzenia powinnaś wiedzieć jak o nie dobrze dbać.

Co musisz wiedzieć o filtrze?

Wkłady do filtrów  dzbankowych wymagają szczególnej uwagi. Podczas przelewania woda osadza w nich rożnego rodzaju zanieczyszczenia, pamiętając o tym należy je odpowiednio często wymieniać. Zazwyczaj filtr powinien być zmieniony po 2 - 4 tygodniach użytkowania – należy stosować się do wskazań znajdujących się na opakowaniu wkładu. Warto tez zwrócić uwagę na to jaki wkład wybierasz. Najlepiej sprawdzają się te, które poza oczyszczaniem wody wzbogacają ją w magnez.

Co zrobić, jeśli nie używałaś filtra kilka dni?

Filtr powinien być używany bez przerw. Jak się jednak można spodziewać zdarzają się dni, kiedy go nie używasz np. z powodu wyjazdu itp. Co wtedy trzeba zrobić? Przede wszystkim po przyjeździe musisz dokładnie umyć wkład. Najlepiej włóż go na 2-3 minuty pod bieżącą wodę. Po takim czyszczeniu możesz już normalnie go używać.

Jak dobrze używać filtra?

Wkład do filtra powinien być stale zamoczony  w wodzie. Jeśli wyjątkowo zdarzy Ci się zapomnieć o dolaniu wody do dzbanka, nie musisz się przejmować – też nic się nie stanie. Krótkotrwałe przesuszenie wkładu nie ma negatywnego wpływu na działanie filtra.

Dzbanek a światło słoneczne

Ciepło, wilgoć i światło sprzyjają rozwojowi mikroorganizmów. Wkład filtrujący może okazać się doskonałą pożywką dla rożnych drobnoustrojów. Dlatego też należy pamiętać, aby dzbanek filtrujący stał zawsze w chłodnym i zacienionym miejscu. Kiedy na dworze panuje upał, wówczas dzbanek najlepiej jest trzymać w lodówce. Ma to wiele zalet. Nie tylko chroni wkład filtrujący przed drobnoustrojami, ale również sprawia, że woda po przefiltrowaniu jest chłodnym i orzeźwiającym napojem.

Dzbanki filtrujące wodę stały się bardzo popularne. Warto z nich korzystać na co dzień. Dzięki wkładom filtrującym z wody usunięte są zanieczyszczenia mechaniczne i biologiczne. Przy ich pomocy woda z kranu pozbawiona zostaje m.in. wapnia, który osadza się na ściankach czajnika i uszkadza je.  Korzystając z dzbanków filtrujących możesz pokusić się o spróbowanie kranówki, która okazuje się doskonałą alternatywą dla wody butelkowanej.

 

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie