Co zrobić, kiedy mamy problemy z wypróżnianiem?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Co zrobić, kiedy mamy problemy z wypróżnianiem?

Problemy z wypróżnianiem mogą być niesamowicie uciążliwe i potrafią okropnie wymęczyć człowieka. Najgorzej jest, kiedy problemy te towarzyszą nam na co dzień. Jeśli wypróbowałaś już wszystkie sposoby, żeby zażegnać ten problem, ale nic Ci nie pomogło, zastosuj poniższe wskazówki.

Pij dużo wody

Żeby wygrać z tą dolegliwością, pij dużo wody. Zaleca się spożywać od dwóch do trzech litrów wody dziennie. Zadbaj o dobre nawodnienie swojego organizmu, dzięki czemu jelita zaczną sprawniej funkcjonować i dobrze spełniać swoją rolę. Można spożywać również różne herbatki ziołowe, które korzystnie wpłynął na nasze trawienie.

Sięgaj po owoce, jako przekąskę między posiłkami

Najlepiej, jeśli spożyjesz jakiś owoc przed posiłkiem. Owoce zawierają kwasy, które skutecznie pobudzają trawienie. Przy zaparciach szczególnie polecane są śliwki. Doskonale działają na trawienie oraz pobudzają pracę jelit. Poza tym owoce mają w sobie wiele błonnika. Warto spożywać także dużą ilość jabłek.

Spójrz przychylnym okiem na błonnik

Błonnik pomoże Ci pozbyć się wszelkich toksyn, które zalegają w Twoich jelitach. Dzięki niemu masz dużą szansę na pobudzenie pracy jelit i pozbycie się zaparć. Największe ilości błonnika znajdziesz w pełnoziarnistych produktach, takich jak ciemny chleb, czy ciemny makaron oraz w różnego rodzaju otrębach zbożowych. Możesz również kupić specjalny błonnik, który należy spożywać z mlekiem lub jogurtem.

Dodawaj siemię lniane do posiłków

Ziarna z siemienia znane i wykorzystywane są od wielu lat. Jest to naturalny środek o właściwościach przeczyszczających. Najlepiej spożywać siemię z postaci zmielonej. Można tworzyć miksturę z wodą, wsypując łyżeczkę produktu do szklanki wody. Można dodać go także do płatków, jogurtów, zup czy ciast.

Jedz ogórki kiszone i kapustę kiszoną

Bardzo pomocna może okazać się także kapusta i ogórki kiszone, ze względu na wysoki wskaźnik błonnika oraz witamin z grupy B. Można spożywać je w postaci surowej lub pić szklankę soku z kapusty dziennie.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie