Jak pozbyć się rybików, które panoszą się w łazience?

Jak pozbyć się rybików, które panoszą się w łazience?

Masz rybiki i nie wiesz skąd się biorą, skoro utrzymujesz swoją łazienkę w czystości? Rybiki nieszczególnie zwracają uwagę na czystość pomieszczeń. Potrzebują jedynie wody, ciepła i ciemności. Robaczki te nie są niebezpieczne, jednak chyba nikt z nas nie chce się z nimi zaprzyjaźniać... Oprócz w łazienkach, można spotkać je także w kuchniach. Zwłaszcza takich, które nie mają dostępu do naturalnego światła.
Reklama
Jak je rozpoznać? Nie jest to rzecz trudna. Mają mniej więcej około centymetra długości, są podłużne i mają srebrzysty kolor. Swoim wyglądem przypominają mikroskopijne rybki. Jak je wytępić?
  1. Rybiki są ciężkie w wytępieniu, ponieważ są niesamowicie ruchliwe, maleńkie i szybko się rozmnażają. Żeby pozbyć się rybików, konieczne jest osuszenie pomieszczenia, poprzez zainstalowanie pochłaniaczy wilgoci czy regularne wietrzenie.
  2. Wszystkie wgłębienia przy umywalce, wannie czy prysznicu należy potraktować sylikonem. Warto także osuszać brodzik czy wannę po kąpieli.
  3. Możemy też udać się do apteki i zakupić kwas borowy. Rozprowadzamy go w miejscach, gdzie najczęściej pojawiają się robaczki. Kwas ten działa owadobójczo.
  4. Jeżeli żadne domowe środki nie pomagają, udaj się do najbliższego sklepu ogrodniczego i poproś o specyfik, który się z nimi rozprawi. Należy jednak wtedy pamiętać, żeby zachować ostrożność w jego stosowaniu, a także zapoznać się z ulotką preparatu. Szczególną ostrożność należy zachować wtedy, gdy mamy w domu małe dzieci i zwierzęta.
Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama