6 zastosowań octu, o których nie miałaś pojęcia
Udostępnij Google News
Dom i ogród

6 zastosowań octu, o których nie miałaś pojęcia

Pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl, gdy słyszymy słowo "ocet" jest "Mmm ... przetwory!". Jednak ma on wiele innych wspaniałych zastosowań i korzyści. Nie tylko może zastąpić drogie czyszczenie różnych powierzchni w domu, ale także może być stosowany jako środek dbający o naszą urodę!

  1. Zabija chwasty

Biały ocet może być bardzo przydatny w tępieniu niepotrzebnych chwastów w naszym ogródku. Znacznie hamuje ich wzrost. Stosuje się go poprzez rozpylanie bezpośrednio na liście chwastów.

  1. Sprawia, że mamy jedwabiste włosy

Wymieszaj 50 ml octu i 100 ml wody. Następnie mieszankę przelej do pojemnika z rozpylaczem. Zraszaj nią włosy przed myciem. Spłukuj po 10 minutach.

  1. Neutralizuje zapach dymu papierosowego

Aby zneutralizować zapach dymu papierosowego, wlej ocet do miski i umieść ją w miejscu, w którym chcesz wyeliminować nieprzyjemny zapach.

  1. Pozostawia na dłużej lakier na paznokciach

Przed nałożeniem pierwszej warstwy lakieru, zanurz paznokcie w połowie szklanki octu na 10 minut. Zauważysz, że lakier do paznokci będzie o wiele bardziej trwały.

  1. Usunie plamy z podłóg i dywanów

Aby usunąć plamy z podłogi, wymieszaj 1 szklankę octu z 2 litrami ciepłej wody. Do czyszczenia dywanów, zastosuj ocet na zabrudzony obszar, szoruj za pomocą szmatki, a następnie dodawaj na plamę po odrobinie wody aż do wypłukania octu i wywabienia plamy. Pozostaw do wyschnięcia.

  1. Usunie plamy potu

Polej obfitą ilością octu obszary odzieży, na których da się zauważyć plamy z potu. Pozostaw na co najmniej 10 minut, a następnie spłucz. Twoja ulubiona koszula będzie wyglądała jak nowa.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie