1. Alkohol i kawa nie są wskazane podczas przeziębienia
Alkohol i kawa zamiast nawadniać odwadniają organizm, dlatego nie są polecane do picia w czasie przeziębienia. Zimne napoje, takie jak piwo mogą również podrażnić chore gardło i przedłużyć okres zdrowienia. Dodatkowo zarówno alkohol, jak i kawa wypłukują z organizmu witaminy i minerały.
2. Picie dużej ilości wody wzmacnia organizm
Picie dużej ilości wody przeciwdziała odwodnieniu, które często występuje u chorych zdrowiejących dłużej niż przeciętnie i mających wysoką gorączkę. Dodatkowo woda zapobiega wysuszaniu śluzówek. Gruczoły śluzowe łatwiej się wtedy oczyszczają.
3. Dieta najlepszym sposobem powrotu do zdrowia
Istnieje wiele naturalnych leków i antybiotyków, które mogą pomóc w zwalczaniu infekcji. Jednym z nich jest czosnek. Można zrobić z niego sos czosnkowy wyciskając kilka ząbków do kubeczka naturalnego jogurtu. Do tego dodaje się łyżkę majonezu i stawia na paręnaście minut do lodówki. Sos można zjeść ze świeżymi bagietkami i sałatkami warzywnymi, które uzupełnią organizm w witaminy i minerały. W ten sposób uniknąć można jedzenia całych ząbków, które dla wielu nie są zbyt smaczne.
4. Odpoczynek pomoże w walce z chorobą
Prosty, ale niezwykle ważny i zazwyczaj lekceważony punk walki z chorobą. Nie wychodź z domu, nawet po zakupy. To pomoże zmniejszyć czas trwania przeziębienia do nawet 2 dni. Każde wyjście wiąże się z „przewianiem” i złapaniem nowych drobnoustrojów. Znacząca także pogarsza funkcjonowanie chorego już organizmu.
5. Smaruj swoje usta wodą z solą
Płukanki z wody z solą to znany i sprawdzony sposób na przeziębienie, a w szczególności na ból gardła. Łyżeczkę soli należy rozpuścić w pół szklanki wody i w ten sposób płukać usta od 5 do 6 razy.
6. Gorąca zupa najlepsza na przeziębienie
Kolejnym domowym sposobem na leczenie przeziębienia jest jedzenie gorących, świeżych zup. Szczególnie polecany jest rosół z kurczaka. Wiedziały o tym już nasze prababki, ale dopiero ostatnio przeprowadzono fachowe badania i udowodniono, że rosół pomaga zwalczać typowe dla przeziębienia objawy. Dodatkowo pomaga w tworzeniu przeciwciał, których nasze ciało używa do walki z wirusami.
7. Gorąca kąpiel dobra dla ciała i ducha
Wirusy podatne są na wysokie temperatury, oczywiście zwykłą kąpielą w żaden sposób wirusa nie unicestwimy, ale możemy pomóc naszemu ciału to zrobić. Niektórzy polecają także wdychanie pary gorącej wody, pomaga to w udrożnieniu śluzówki nosa i oddychaniu podczas uporczywego kataru.