6 sposobów na bóle menstruacyjne

6 sposobów na bóle menstruacyjne

Jeżeli co miesiąc cierpisz z bólu z powodu pojawiającej się miesiączki, dowiedz się jak sobie z tym poradzić! Przedstawiamy Ci 6 sposobów, które pomogą Ci zwalczyć bóle menstraucyjne.
Reklama
Melisa Melisa jest bardzo łatwo dostępna. Przede wszystkim w aptekach i sklepach spożywczych w postaci gotowych herbatek. Można też wykorzystać jej świeżą postać. Cennym surowcem leczniczym melisy są młode listki. Ususzone parzy się pod przykryciem i pije do 4 razy dziennie. Dzięki temu ukoimy nerwy, przez co także zniwelujemy ból. Ciepłe okłady oraz kąpiele Możemy wykorzystać termofor lub okłady z ręcznika moczonego w bardzo ciepłej wodzie. Ciepło doskonale wpływa na bóle miesiączkowe. Podobne skutki, a może nawet lepsze, osiągniemy poprzez ciepłe kąpiele. Minerały oraz witaminy Na szczęście mamy dobra naturalne, które są pomocne w uśmierzaniu silnych bóli. Przede wszystkim są nimi witaminy z grupy B, wapń, witamina D, witamina E, magnez, potas oraz żelazo. Tabletki rozkurczowe Niejedna z nas nosi je w swojej torebce, zwłaszcza w czasie miesiączki.
Reklama
Doskonale zmniejszą skurcze macicy, dzięki czemu także zmniejszą ból i ukoją zszargane nerwy. Ćwiczenia - gimnastyka Udowodniono, że niektóre ćwiczenia gimnastyczne czy fizyczne pomagają w pozbyciu się bóli menstruacyjnych. Regularnie stosowane ćwiczenia, zwłaszcza rozciągające, wykonywane przy ulubionej muzyce, potrafią zdziałać cuda. Odciągają uwagę od odczuwanych dolegliwości. Tabletki przeciwbólowe Wiele z nas nie wyobraża sobie przejścia przez okres bez tabletek przeciwbólowych. Specjaliści ginekolodzy szczególnie polecają pastylki zawierające ibuprofen. Według badań sprawdzają się i działają w przypadku 80 % kobiet, które decydują się na ich zażycie. W większości przypadków całkowicie likwidują ból, a w pozostałych sytuacjach wyraźnie go obniżają. Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama