Mały domek, ogródek i… zimowe odcięcie od świata

Mały domek, ogródek i… zimowe odcięcie od świata

Nie oszukujmy się, każda kobieta marzy o białej sukni księżniczki i przystojnym mężczyźnie, który zapewni jej mieszkanie w przytulnym domku oraz gromadkę uśmiechniętych dzieci. Jednak marzenia mogą szybko prysnąć jak bańka mydlana, kiedy okazuje się, że zimowe zamiecie odcięły od świata, a lodówka świeci pustkami. Przesada? Być może, ale taka wizja pokazuje jeden ważny problem – człowiek jest uzależniony od kaprysów natury, a jednym z nich są śnieżne zamiecie i niskie temperatury. Wszak nie dla wszystkich biała, puchowa warstwa śniegu jest powodem do radości.
Reklama

Mały domek w zimowej odsłonie

Niewielki domek jednorodzinny z trzema pokojami, pięknym salonem połączonym z jadalnią oraz zadbanym ogródkiem – owszem, taka wizja własnego kawałeczka raju na ziemi jest bardzo pociągająca, niemniej wiele osób zapomina, iż w momencie przysłowiowego odcięcia od świata w trakcie zimowej zawieruchy sytuacja wcale nie przypomina tej z marzeń. I nagle obrazek, w którym pani domu siedzi otulona kocykiem i trzymając w ręku kubek gorącej czekolady oglądając padający śnieg rozpada się, kiedy okazuje się, że nie ma jak dojechać do sklepu po mleku lub kakao, bo podjazd jest całkowicie zaśnieżony. Kilka ruchów łopata i po sprawie? Nie, dobre odśnieżanie to wcale nie taka prosta sprawa. Na wpływ skutecznego usuwania śniegu, oprócz odpowiedniego sprzętu, ma także ukształtowanie terenu oraz gęstość opadu. Im bardziej nierówne podłoże i ciężki, mokry śnieg, tym jego usuwanie zajmie więcej czasu i pochłonie więcej energii.
Reklama
To trudne zadanie, wymagające siły w rękach i odporności organizmu na niskie temperatury – czyli zadanie w sam raz dla pana domu!

Gospodarz do odśnieżarki raz-dwa!

Kiedy wokół domu pojawią się puchate sterty śniegu zwykła łopata ani szufla nie pomoże.  Owszem, nasi dziadkowie i pradziadkowie ochoczo sięgali po najprostsze przyrządy ogrodnicze, ale nie mieli innego wyjścia.  Musieli przez dłuższy czas stać na mrozie i ręcznie odgarniać śniegowe zaspy. Na szczęście dzisiaj sytuacja wygląda całkowicie inaczej – właściciele domków jednorodzinnych mogą sięgnąć po profesjonalne odśnieżarki. Tego typu urządzenia są wyposażone w specjalne trakcje jezdne oraz dwustopniowy system osobnego zgarniania i odrzucania, dzięki czemu samo usunięcie zbędnego śniegu zajmie tylko kilka chwil. Producenci oferują kilka modeli odśnieżarki – warto przejrzeć ich oferty, bowiem rodzaj sprzętu dostosowuje się do wielkości terenu, jaki ma być odśnieżony.
Reklama
Rozróżnia się także podział na odśnieżarki elektryczne oraz spalinowe – tutaj warto mieć w pamięci, iż w przypadku tych pierwszych jesteśmy znacznie ograniczeni pod względem poruszania się po posesji od długości kabla oraz… samego zasilania. Brak prądu jest jednoznaczny z niemożliwością wykonywania jakichkolwiek prac przy odśnieżaniu. Maszyny spalinowe są mobilne, całkowicie niezależne od elektryczności i nie wymagają specjalistycznego konserwowania. Jednak przy zakupie takiej odśnieżarki należy zwrócić uwagę na jedną bardzo ważną rzecz – silnik urządzenia. Bardzo istotne, aby producent wykorzystywał elementy najwyższej jakości oraz udzielał gwarancji na piśmie dla swojego sprzętu. Jak chociażby firma Karcher - oferuje ona klientom maszyny do usuwania śniegu w trzech wariantach mocy silnika (STH 5,56 W, 8,66W oraz 10,76W), które jednocześnie zużywają niewielkie ilości paliwa (źródło: https://www.kaercher.com/pl/professional/odsniezarki.html).
Reklama
To sprawia, iż taka odśnieżarka staje się idealnym rozwiązaniem na zimową zmienną aurę: jest wyposażona w światło (bardzo przydatny element biorąc pod uwagę krótką dobę), jest prosta w obsłudze (intuicyjna zmiana biegów i kierunku odśnieżania) oraz ma dobre opony do poruszania się na śniegu i oblodzonej powierzchni. Już sam zakup odśnieżarki może przynieść wiele radości dla mężczyzny – wszak panowie uwielbiają różnego rodzaju gadżety, a zwłaszcza te typowo męskie, przeznaczone wyłącznie dla nich. Z takim sprzętem nawet usuwanie śniegu o siódmej nad ranem nie wydaje się straszne.

Sprzęt na lata

Na pierwszy rzut oka odśnieżarka wydaje się zbędna – przecież nie każda zima jest sroga, a poza tym cena paliwa nieustannie idzie w górę. Jednak jeśli spojrzeć chłodnym okiem na tego typu urządzenia – pobierają niskie ilości benzyny, nie wymagają specjalnej konserwacji, są mobilne – to okazuje się, że jest to dobra inwestycja na lata.
Reklama
Odśnieżarki Karcher bardzo dobrze sprawdzają się na mocno ubitej glebie (można odśnieżać nie tylko tereny wokół domu, ale także działki letniskowe), poradzą sobie w każdym warunkach atmosferycznych (maszyna zasysa nawet mocno ubity śnieg, rozdrobni go przy pomocy wirnika i odrzuci przez specjalny komin) i działają w niskim temperaturach (zimny rozruch elektryczny). Warto mieć na uwadze, iż każdy właściciel lub administrator budynku jest zobowiązany do odśnieżenia chodnika obok swojej działki lub budynku w momencie, kiedy śnieg uniemożliwia swobodne poruszanie. Okazuje się, że odśnieżanie posesji i chodnika wokół budynku wcale nie musi być nudnym i żmudnym zajęciem. Nowoczesne maszyny odśnieżające znacznie ułatwiają tego typu prace fizyczne, oszczędzając cenny czas i nerwy związane z wielogodzinnym machaniem łopatą.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama