Jak dbać o skórę dłoni?
Udostępnij Google News
Uroda

Jak dbać o skórę dłoni?

Co na przesuszoną skórę?

Każda z nas wie o tym, że trzeba dbać o swoją skórę, jednak często zapominamy o dłoniach. To właśnie dłonie ujawniają, jak daleko postępuje proces starzenia. Jak utrzymać skórę dłoni w świetnej kondycji? Nie potrzebujesz drogich kosmetyków, a jedynie kilku produktów z Twojej kuchni.

Wazelina

Jeśli Twoje ręce są bardzo suche, należy po prostu nasmarować je wazeliną. Osiągniesz najlepsze efekty, gdy po użyciu wazeliny nałożysz na dłonie bawełniane rękawiczki. Możesz pozostawić je na całą noc.

Jak pozbyć się plam starczych?

Cytryna i cukier

Aby pozbyć się plam starczych na rękach, należy traktować swoje ręce peelingiem z cukru i cytryny. Wyciśnij sok z połowy cytryny i wymieszaj z 2 łyżkami cukru. Następnie wmasuj domowej roboty peeling w dotknięte plamami obszary skóry i zmyj po 15 minutach.

Jak zredukować procesy starzenia?

Ziemniaki

Ten prosty sposób sprawi, że dłonie będą jedwabiste i gładkie. Ugotuj ziemniaka średniej wielkości i rozdrobnij go widelcem i doprowadź do postaci puree. Dodaj 2 łyżki oliwy z oliwek, 2 łyżki miodu i trochę mleka. Całość wymieszaj i umieść w lodówce. Nakładaj mieszankę ziemniaczaną 2 do 3 razy w tygodniu na powierzchnię rąk i pozwól jej działać przez 15 minut. Następnie należy umyć ręce wodą z mydłem.

Jajka

Jajka poprawią elastyczność skóry. Najpierw trzeba oddzielić białka od żółtek i wymieszać białka z łyżeczką miodu. Mieszankę nanosimy na ręce i pozostawiamy do wyschnięcia. Na koniec myjemy ręce wodą z mydłem.

Olejek z owoców dzikiej róży

Olej ten nadaje jędrność i poprawia elastyczność skóry. Jeśli codziennie będziesz umieszczała swoje ręce w olejku z dzikiej róży, Twoje dłonie odzyskają świeżość!

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie