Wszystko co powinnaś wiedzieć o powiększaniu piersi

Wszystko co powinnaś wiedzieć o powiększaniu piersi

Powiększanie piersi to jeden z najpopularniejszych rodzajów operacji plastycznych.
Reklama

Kliniki proponujące tego rodzaju operacje stosują różne metody powiększania biustu oraz implanty. Dzięki temu można rodzaj operacji i wypełnienia piersi można dobrać idealnie do pacjentki, co pozwala na uzyskanie naturalnego wyglądu piersi. Co jeszcze warto wiedzieć o powiększaniu piersi?

Jakie metody powiększania piersi są stosowane przez chirurgów plastycznych?

Operacja piersi najczęściej kojarzona jest z zabiegiem upiększającym. Jednak dla wielu kobiet jest to ratunek, który pozwala pozbyć się kompleksów i poprawę komfortu życia i samooceny. Lekarze z dziedziny chirurgii plastycznej korzystają z dwóch metod powiększania piersi – operacji wszczepienia implantów oraz zabiegu z wykorzystaniem tkanki tłuszczowej pobranej od pacjentki.

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Do zalet operacji plastycznych zaliczyć należy możliwość doboru różnorodnych implantów oraz długotrwałe efekty. Z kolei do wad zalicza się przede wszystkim długą rekonwalescencję po operacji i większą możliwość wystąpienia powikłań.

W przypadku zabiegu z wykorzystaniem tkanki tłuszczowej pacjentki jako zaletę wskazuje się mniejszą inwazyjność zabiegu oraz krótszą rekonwalescencję.

Reklama

Z kolei jako wadę wymienia się krótkotrwałe efekty i konieczność powtarzania zabiegu co kilka lat – najczęściej co 2-3 lata. Trzeba przy tym również pamiętać o ograniczonej ilości jednorazowego pobrania tkanki tłuszczowej od pacjentki, co ogranicza nieco możliwość dowolnego powiększenia biustu.

Gdzie szukać informacji o operacjach plastycznych?

Powiększenie piersi to poważna interwencja w kobiece ciało. Dlatego trzeba wybierać zawsze najlepsze ośrodki oferujące powiększanie piersi, w tourmedica.pl – serwisie będącym wyszukiwarką ośrodków medycznych z całej Polski – można bez problemu znaleźć wszystkie renomowane kliniki proponujące wykonanie tej operacji. W zestawieniu widać od razu cenę zabiegu oraz miejsce, gdzie jest on wykonywany. Dlatego można już bez wchodzenia na wszystkie strony, wstępnie zweryfikować swój wybór, a dopiero po wybraniu kilku miejsc dokładnie sprawdzić ich ofertę.

Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama