Canva.com

Ten trik sprawi, że filet z indyka będzie zawsze soczysty i aromatyczny. Będzie pysznie!

Soczysta pieczeń z indyka pokrojona w grube plastry usatysfakcjonuje każde podniebienie. Podana na kanapkach z dodatkiem żurawiny i oliwek albo w wersji klasycznej z pomidorem i sałatą okaże się dużo lepsza w smaku od każdej szynki kupionej w markecie, nawet tej najdroższe, która teoretycznie powinna być doskonała.

Mięso może być zdrowym dodatkiem do tostów i kanapek, jeśli poświęci się trochę czasu na to, by je samemu kupować, zamiast raczyć się sklepowymi wędlinami, w których potrafi być więcej konserwantów i sztucznych niefajnych dodatków niżeli jakościowego mięsa.

Jak upiec filet z indyka?

Przede wszystkim należy piec go w całości, umieszczając przynajmniej kilogram takiej piersi z indyka w naczyniu żaroodpornym lub innym naczyniu przeznaczonym do zapiekania potraw. Naczynie należy wysmarować dość porządnie masłem klarowanym. Jest to prosty, aczkolwiek skuteczny trik, dzięki któremu mięso nie będzie się przypalać i nie zacznie przywierać do naczynia, a po upieczeniu okaże się soczyste i wyjątkowe w smaku.

Filet z indyka nie byłby sobą bez odpowiednich przypraw.

Canva.com

Jeżeli chce się go upiec, koniecznie trzeba przygotować do niego odpowiednią marynatę, łącząc w miseczce dwie łyżki ulubionego oleju (świetnie sprawdzi się tutaj olej z pestek winogron, ale także i klasyczna oliwa z oliwek), jedną łyżkę jasnego sosu sojowego, łyżeczkę naturalnego płynnego miodu, łyżeczkę octu balsamicznego albo pół łyżeczki zwykłego octu i łyżkę musztardy rosyjskiej. Dodatkowo do marynaty idzie jeszcze łyżka majonezu i przyprawy - sól, pieprz, czosnek oraz papryka słodka i papryka ostra. Mięso należy zalać koncentratem, przykryć folią aluminiową i wstawić do lodówki na dwie godziny.

W jakiej temperaturze piec fileta z indyka?

Po dwóch godzinach pieczeń z indyka powinna być już porządnie zamarynowana, więc można wtedy przejść do jej upieczenia. Mięso należy piec w temperaturze 180 stopni C i kontrolować jego poziom wypieczenia. Filet powinien być gotowy mniej więcej po trzydziestu minutach, więc wtedy można go wyciągnąć i odstawić na bok, wstrzymując się z jego pokrojeniem jeszcze na jakieś dziesięć minut, by filet zdążył wystygnąć.

Autor:
redaktor zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł