Kąpiel borowinowa
Canva.com

Bolą Cię stawy i kręgosłup? Ten zabieg z sanatoriów może być lekarstwem!

Ból stawów, kręgosłupa, dokuczliwy reumatyzm można łagodzić fizjoterapią oraz lekarstwami skonsultowanymi z odpowiednim lekarzem specjalistą. Co, jeśli nic nie pomaga? Skuteczna może być kąpiel w borowinie!
Reklama

Jakie ma właściwości ma kąpiel borowinowa?

Kąpiel borowinowa, zwana także torfową ma wiele zalet, które są wykorzystywane od wieków. Borowina zawiera dużą ilość kwasu humusowego, który jest doskonały dla skóry. Jest również naturalnym środkiem antyseptycznym i przeciwzapalnym, co czyni go idealnym do leczenia chorób skóry, takich jak egzema czy łuszczyca. Kąpiele borowinowe mogą również pomóc w detoksykacji organizmu, ponieważ kwas huminowy pomaga wiązać i usuwać toksyny z ciała.

Kąpiel w borowinie mają same zalety

Kąpiel borowinowa
Canva.com
Reklama

Kąpiele błotne są stosowane od wieków w celu zapewnienia relaksu i zdrowia. Korzyści z kąpieli błotnych wynikają z zawartych w nich minerałów, które mogą być wchłaniane przez skórę. Mówi się, że kąpiele borowinowe poprawiają krążenie, łagodzą ból i odtruwają ciało. Uważa się również, że poprawiają wygląd skóry poprzez jej złuszczanie i oczyszczanie.

Kto powinien unikać kąpieli w borowinie?

Na pewno osoby z otwartymi ranami lub wysypką, kobiety w ciąży, małe dzieci i osoby starsze, które cierpią na nowotwory, gruźlicę, problemy z sercem powinny unikać kąpieli błotnych.

Borowiny należy unikać, gdy mamy problemy z:

  • chorobami układu oddechowego,
  • żylakami czy zakrzepowym zapaleniem żył,
  • chorobami pęcherza moczowego.

Okłady borowinowe

Okłady torfowe to rodzaj naturalnej terapii, która od wieków jest stosowana w leczeniu różnych dolegliwości. Uważa się, że błoto zawiera minerały i inne związki, które mogą być korzystne dla skóry. Okłady z borowiny zazwyczaj nakłada się na skórę na 20-30 minut, a następnie usuwa.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama