Morsowanie
Canva.com

Chcesz zadbać o swoje ciało i kondycję zimą? Zacznij morsować!

Większość osób nie przepada za zimnem. Niektórzy tak bardzo się z nim nie lubią, że gdy tylko przychodzi okres szarugi i pluchy, przestają praktycznie w ogóle ruszać się z domu i wychodzą z niego wyłącznie wtedy, gdy muszą to zrobić, aby np. udać się do pracy. Warto natomiast zmienić nieco swoje podejście do zimy i przynajmniej spróbować się z nią polubić. Paradoksalnie może w tym pomóc... morsowanie!
Reklama

Na pierwszy rzut oka nie wygląda ono na nic szczególnie przyjemnego, jednakże coś w nim chyba musi być, skoro tak wiele osób potrafi się od niego uzależnić i to na tyle mocno, by potem w okresie zimowym praktykować je dosłownie codziennie.

Korzyści dla zdrowia

Morsowanie hartuje i ciało, i duszę. Jest sposobem na wzmocnienie całego organizmu i zapewnienie sobie wyższej pewności siebie. Poprzez pokonanie osobistych lęków i dużych barier oraz oporu przed wystawieniem się na działanie przenikającego wgłąb skóry mrozu, można nabrać olbrzymiej wiary we własne możliwości oraz indywidualną siłę sprawczą.

Bardzo często napawa to człowieka odwagą do stoczenia walki z innymi, tym razem prawdziwymi problemami. Organizm nie odróżnia bowiem, które problemy są tylko pozorne, a które istnieją naprawdę.

Reklama

Gdy widzi zagrożenie, zawsze traktuje je tak samo, więc każde udane podejście do zetknięcia się z mrozem, traktowanym przez organizm jak pewnego rodzaju zagrożenie, jest aktywnością budująca człowieka wewnętrznie, pozwalającą mu iść dalej przez życie z podniesioną głową.

Dobra kondycja także w zimie

Morsowanie
Canva.com

Wielu osobom regularne morsowanie zastępuje systematyczne wizyty w gabinetach terapeutycznych, jogę czy też medytację.

Reklama

Każdy powinien po prostu znaleźć dla siebie własny sposób na dbanie o psychikę. To ważne, by utrzymywać ciało w dobrej kondycji i ogólnej sile, jednakże jeszcze ważniejsze w dzisiejszych czasach jest pilnowanie stanu układu psychicznego, który to może poważnie szwankować pod wpływem permanentnego przemęczenia, ciężkiej ciągłej pracy i bezustannego zamartwiania się.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
[email protected]
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama