Skręcony staw skokowy
Canva.com

Co zrobić po skręceniu stawu skokowego?

Skręcenie stawu skokowego to bardzo powszechny uraz. Możemy się go nabawić zarówno podczas intensywnej aktywności fizycznej, jak i w trakcie spaceru czy wykonywania zwykłych codziennych czynności.
Reklama

Do urazu może dojść na przykład w wyniku upadku (nawet z niedużej wysokości) lub pośliźnięcia, kiedy to nasza stopa gwałtownie przekroczy swój naturalny zakres ruchu. Niestety wiążę się z tym uczucie silnego bólu. W zależności od stopnia uszkodzenia stawu skokowego, możemy doświadczyć trudności w chodzeniu lub być całkowicie niezdolni do obciążenia kontuzjowanej nogi.

Co zrobić?

Zawsze jednak zalecana jest wizyta u lekarza specjalisty, który pomoże nam określić skalę urazu oraz oceni, czy nie doszło do uszkodzenia kości. W ogromnej większości przypadków zalecane jest schłodzenie miejsca obrzęku, usztywnienie stawu wraz z odciążaniem i jak najczęstszym unoszeniem kończyny. W zależności od stopnia kontuzji, etap ten może trwać od kilku dni do kilku tygodni. Następnie konieczna będzie konsultacja fizjoterapeutyczna celem przywrócenia mobilności oraz wzmocnienia stawu.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama