Noga kobieca w czasie przyjemnej domowej depilacji depilatorem marki Philips
Materiał partnera

Czemu po goleniu lub depilacji wrastają włoski?

Lubisz cieszyć się idealnie gładką skórą po depilacji lub goleniu, ale nie znosisz, gdy później musisz zmagać się z problemem wrastających włosków? Nic dziwnego, zwłaszcza, że nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale też wywołują ból, świąd i stan zapalny. Jakie są przyczyny wrastających włosków i czy jest sposób, by tego uniknąć?
Reklama

Czym są wrastające włoski?

Wrastające włoski to nic innego, jak stopniowo odrastające włosy, które nie mogą przebić się przez skórę i w związku z tym pozostają pod jej powierzchnią. Problem ten dotyczy całego ciała – włosy mogą bowiem wrastać na nogach, pachach, w okolicach bikini itd. Zwykle w miejscu wrastającego włoska tworzy się nieestetyczny, czerwony guzek wypełniony ropą, który może swędzieć lub boleć.

Wrastające włoski podrażniają skórę, wywołują dyskomfort, ale często prowadzą także do zapalenia mieszków włosowych oraz zakażeń bakteryjnych.

Wrastające włoski – przyczyny problemu

Zadbana i gładka skóra to atrybut wielu współczesnych kobiet. Trzeba jednak pamiętać, że w wyniku regularnej depilacji, a więc mechanicznego usuwania owłosienia wraz z cebulkami, włoski z czasem stają się cieńsze i delikatniejsze.

Reklama

W rezultacie odrastają słabsze, przez co nie mogą swobodnie przebić się przez warstwę skóry i w konsekwencji zaczynają rosnąć w innym kierunku.

Wbrew pozorom wrastające włoski mogą być także efektem korzystania z wielokrotnie używanej jednorazowej maszynki do golenia. Potencjalne ryzyko wrastania włosków wzrasta również, gdy do golenia używa się niewłaściwie wyczyszczonej i tępej maszynki, która może dodatkowo podrażniać skórę i prowadzić do infekcji.

Sposoby na wrastające włoski po depilacji

Gdy zauważysz wrastające włoski, przemyj skórę ciepłą wodą, a następnie wykonaj peeling w miejscu pojawienia się czerwonego guzka.

Reklama

Aby przyniósł on oczekiwany efekt, poprzedź go długą kąpielą – ciepła woda skutecznie zmiękczy naskórek. Następnie sięgnij po czystą, wysterylizowaną igłę lub pęsetę i usuń wrastający włos, zaś miejsce, w którym wrastał, zdezynfekuj.

  • Peelingi

Aby zapobiegać wrastaniu włosków po depilacji, pamiętaj o regularnych peelingach – powtarzaj je raz w tygodniu. Peeling pomoże Ci złuszczyć i usunąć martwy naskórek, co ułatwi prawidłowe odrastanie włosków.

  • Szczotkowanie na sucho

Świetną, a zarazem modną w ostatnim czasie opcją jest też szczotkowanie ciała na sucho.

Reklama

Wykorzystaj do tego specjalną szczotkę do masażu z włosiem z agawy – zastąpi peeling i da podobny rezultat.

  • Nawilżanie skóry

Po peelingu lub użyciu szczotki, nałóż na skórę balsam nawilżający. Szczególnie polecane są kosmetyki z aloesem, pantenolem, mocznikiem, arniką górską, kwasem hialuronowym czy alantoiną.

  • Regularna wymiana maszynki

Jeśli wrastające włoski po goleniu to Twoja zmora, pamiętaj, by regularnie dezynfekować maszynkę i wymieniać ją tak samo, jak pozostałe akcesoria do depilacji.

Reklama
  • Depilacja światłem

Nowoczesnym rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę, by uniknąć nieprzyjemnego wrastania włosków jest depilacja światłem. To nic innego, jak zabieg z wykorzystaniem technologii intensywnego światła impulsowego, który zapobiega odrastaniu włosów. Dzięki temu możesz przez bardzo długi czas cieszyć się idealnie gładką skórą nawet na wrażliwych częściach ciała. Więcej informacji na temat depilacji światłem oraz zapobiegania wrastaniu włosków znajdziesz na: https://www.philips.pl/c-e/blog/pielegnacja-ciala/depilacja/jak-zapobiegac-wrastaniu-wloskow-po-depilacji.html.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama