Kobieta w turbanie z ręcznika na głowie z kremem na policzkach
canva.com

DMAE - Twoje domowe remedium na zmarszczki i przebarwienia

DMAE, czyli deanol, to związek chemiczny, który występuje w niewielkiej ilości w naszym mózgu. Dawniej stosowany w leczeniu różnych schorzeń neurologicznych, obecnie znany głównie jako składnik suplementów diety oraz kosmetyków. Jego właściwości ujędrniające i przeciwzapalne sprawiają, że jest idealnym rozwiązaniem dla dojrzałej skóry z przebarwieniami i zmarszczkami. Jak działa DMAE na skórę i jak go stosować? Dowiedz się więcej!
Reklama

DMAE - działanie na skórę

DMAE jest znane przede wszystkim ze swojego działania ujędrniającego. Poprzez zwiększenie napięcia mięśniowego, przyczynia się do redukcji zmarszczek, cieni pod oczami oraz zwiotczenia skóry szyi. Dodatkowo, badania naukowe sugerują, że DMAE ma również działanie przeciwutleniające, co oznacza, że pomaga w zwalczaniu wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia się skóry.

Jednym z powodów starzenia się skóry jest zmniejszenie liczby komórek pigmentacyjnych, czyli melanocytów, o 20% co dekadę po 30. roku życia. To sprawia, że skóra staje się bardziej podatna na działanie promieni UV i zwiększa się ryzyko powstawania zmian nowotworowych oraz plam starczych. DMAE może pomóc w zapobieganiu tym problemom, ponieważ niedobór tego związku jest ściśle powiązany z procesem starzenia się skóry.

Reklama
Porcja kremy na szarym tle
canva.com

Jak stosować DMAE?

Stosowanie kosmetyków zawierających DMAE zależy od rodzaju preparatu. Nie ma jednoznacznych wytycznych dotyczących aplikacji. Producent często zaleca stosowanie rano i wieczorem, aby wzmocnić efekt działania. Ważne jest jednak, aby przed użyciem każdego preparatu zapoznać się z instrukcją stosowania podaną przez producenta. Należy również zwrócić uwagę, czy preparat można stosować w okolicy oczu.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zaleca się stosowanie preparatu z DMAE przez okres co najmniej 4 miesięcy.

Reklama

Nawet po dwutygodniowej przerwie, efekt działania będzie się utrzymywał. Pamiętaj jednak, że każda skóra jest inna, dlatego czas działania może się różnić w zależności od indywidualnych czynników.

Kobieta smarujaca policzek kremem
canva.com

Skutki uboczne DMAE

Badania przeprowadzone na długotrwałym stosowaniu żelu zawierającego 3% DMAE nie wykazały wystąpienia żadnych reakcji skórnych takich jak rumień, łuszczenie, suchość, świąd czy pieczenie. Wyniki te sugerują, że preparaty z DMAE są dobrze tolerowane przez skórę. Niemniej jednak, zawsze warto wykonać test reakcji alergicznej na małym fragmencie skóry, szczególnie jeśli chodzi o składniki kosmetyczne.

Reklama

Właściwości i zastosowanie DMAE - tajemnica młodości

DMAE może być prawdziwym eliksirem młodości dla Twojej skóry. Jego właściwości ujędrniające i przeciwzapalne sprawiają, że jest idealnym rozwiązaniem dla dojrzałej skóry z przebarwieniami i zmarszczkami. Pamiętaj jednak, że każda skóra jest inna, dlatego warto znaleźć preparat z DMAE, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Reklama
Autor - Magda Czarnota
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
m.czarnota@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama