Dłoń z oryginalnym zegarkiem z białą tarczą zegarową
Materiał partnera

Gdzie potwierdzić autentyczność zegarka?

Markowe zegarki są drogie, bo wykonane zostały z najlepszych materiałów i z użyciem precyzyjnych maszyn. Ich cena związana jest zatem z wysoką jakością i trwałością, jak również z wieloletnim doświadczeniem producenta. To sprawia, że na rynku jest wiele podróbek luksusowych zegarków. Zwykle sprzedawane są jako oryginalne, a zachętą jest „okazyjna cena”. Jak sprawdzić autentyczność zegarka? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.
Reklama

Czym wyróżnia się oryginalny zegarek?

Oryginalny zegarek znanej marki ma swój przyporządkowany numer seryjny, wygrawerowany zazwyczaj na spodzie koperty. Nie może to być numer nadrukowany ani naklejony. Pod tym samym numerem model jest umieszczony i opisany w katalogu producenta. Taki katalog z łatwością znajdziesz w Internecie lub u autoryzowanego sprzedawcy zegarków tej marki. Jeśli nie znajdziesz numeru z zegarka w katalogu producenta, to jest to podróbka. Ponadto kupując autentyczny zegarek, powinieneś otrzymać certyfikat oryginalności. Ten dokument i wygrawerowany numer seryjny to najważniejsze dowód autentyczności. O ile doświadczeni pracownicy autoryzowanych serwisów oraz zegarmistrzowie potrafią odróżnić falsyfikaty od oryginalnych modeli, to niedoświadczony klient ma z tym problem. Duże ryzyko jest zwłaszcza podczas zakupu na internetowej aukcji, w lombardzie czy w innym niesprawdzonym źródle.

Reklama

Wyjątkiem są autoryzowane salony sprzedaży, stacjonarne lub internetowe, na przykład sklep Zegarownia na https://zegarownia.pl/. Wejdź na stronę i przejrzyj ofertę. Sprawdź opisy zegarków, a zobaczysz, że sprzedawca podaje numer katalogowy. Do zestawu dołączany jest dowód zakupu i dokument, poświadczający oryginalność. Całość zapakowana jest w oryginalne pudełko z logo producenta. 

Jak potwierdzić autentyczność zegarka?

Zegarek oryginalny ma też logo, zarówno na tarczy, jak i na pudełku. Poza tym jest estetycznie wykonany z dbałością o detale. W przypadku podróbki niekiedy tylko wprawne oko znawcy zegarków wyłapie różnice w porównaniu z modele autentycznym. Dlatego nawet, jeśli kupujesz zegarek markowy używany z drugiej ręki, poproś o przekazanie certyfikatu autentyczności, jak również dowodu zakupu.

Reklama

W przeciwnym przypadku możesz niepotrzebnie wydać pieniądze na drogi zegarek, które jest podróbką. Niekiedy możesz dostać do sprawdzenia numer seryjny, ale nie otrzymasz dokumentów potwierdzających autentyczność. Zdarza się wcale nierzadko, że sprzedawane są zegarki oryginalne, ale kradzione, zatem bez dokumentów. Wątpliwości powinna wzbudzić podejrzanie niska cena sprzedaży. Pamiętaj, że zarówno kupno podróbek, jak i przedmiotów, pochodzących z kradzieży, jest przestępstwem. Lepszym rozwiązaniem jest kupno modelu tańszego, mniej znanej marki, niż przepłacanie za podróbki czy przedmioty kradzione.

Oryginalny zegarek kupisz od autoryzowanego sprzedawcy

Najprostszym sposobem, aby kupić zegarek autentyczny, jest zakup u autoryzowanego sprzedawcy. Taki podmiot ma umowę z producentem zegarków, wydaje karty gwarancyjne i certyfikaty autentyczności.

Reklama

Zwykle również świadczy usługi serwisowe z wykorzystaniem oryginalnych części. Przed zakupem możesz też sprawdzić oryginalność zegarka, porównując wygrawerowany numer seryjny modelu z tym samym numerem w katalogu producenta. Takiej pewności nie masz, kupując zegarek na aukcjach internetowych, od znajomego czy na bazarku. 

 Chcesz kupić dobry i niedrogi zegarek męski? Sprawdź pod linkiem https://zegarownia.pl/zegarki-meskie ofertę sklepu Zegarownia. Ceny niektórych modeli naprawdę są korzystne, a masz pewność, że kupujesz przedmiot oryginalny. Równie interesująco wygląda oferta zegarków damskich, dostępna pod linkiem https://zegarownia.pl/zegarki-damskie. Przejrzyj asortyment, a na pewno znajdziesz ładny oryginalny zegarek w dobrej cenie.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama