Awokado przekrojone na pół na białym blacie
canva.com

Jak przechowywać awokado?

Niektórzy uważają, że awokado ma mdły i mało charakterystyczny smak. Jednak w połączeniu z odpowiednimi przyprawami i składnikami możemy uzyskać z niego naprawdę pyszne danie lub zdrową przekąskę. Jak jeść awokado i jak przechowywać, by nie czerniało? Poznaj sprawdzone sposoby!
Reklama

Jak przechowywać awokado, aby nie czerniało i zachowało swój smak?

Jak przechowywać awokado? Wszystko zależy od tego, kiedy i jak chcemy go użyć. Jeżeli potrzebujemy tylko niewielkiej ilości owocu, warto wykorzystać kilka domowych metod, które zapobiegną czernieniu i przedłużą jego trwałość.

Przechowywanie niedojrzałego awokado

Niedojrzałe i nienaruszone awokado należy przechowywać w papierowej torbie – wówczas czas dojrzewania zajmie około 7 dni. Aby owoc szybciej dojrzał, można umieścić go w papierowej torbie wraz z jabłkiem i bananem. Owoce powinny być przechowywane w temperaturze pokojowej.

awokado w papierowej torbie
canva.com

Przechowywanie pokrojonego awokado

Awokado będzie miało ładny zielony kolor, jeżeli nie włożymy go do lodówki ani nie pozostawimy w świetle słonecznym. Jak przechowywać awokado pokrojone na dwie części? Bez problemu można przedłużyć ich trwałość, smarując każdą ze stron sokiem z cytryny. Wówczas spowolnimy proces utleniania. Posmarowane cytryną połówki warto złączyć wraz z pestką, dzięki czemu ograniczymy kontakt miąższu z powietrzem.

Przechowywanie dojrzałego awokado

Odpowiednio dojrzałe awokado może być przechowywane nawet przez kilka dni – pod warunkiem, że owiniemy je folią spożywczą, włożymy do zamykanej plastikowej torebki i będziemy trzymać w lodówce.

Reklama

Warto wiedzieć, że awokado bez pestki psuje się szybciej, dlatego tym bardziej warto użyć soku z cytryny.

Zamrażanie awokado

Jak przechowywać awokado, by zachowało swój smak nawet przez kilka miesięcy? To proste! Wystarczy je zamrozić, obierając wcześniej ze skórki, rozdzielając na części i wyjmując pestkę. Zamrożone awokado można wykorzystać do smoothie, sałatek czy past kanapkowych.

awokado pokrojone na kawałki w białej miseczce
canva.com

Zachowaj smak awokado przez dłuższy czas

Reklama

Awokado to pyszny i zdrowy owoc, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Aby zachować jego świeżość i smak, warto zastosować kilka prostych trików. Przechowuj niedojrzałe awokado w papierowej torbie, a pokrojone smaruj sokiem z cytryny. Dojrzałe awokado owiń w folię spożywczą i trzymaj w lodówce. Jeśli chcesz przedłużyć trwałość awokado nawet o kilka miesięcy, zamroź je. Teraz już wiesz, jak przechowywać awokado, aby cieszyć się jego smakiem przez dłuższy czas!

Reklama
Autor - Magda Czarnota
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
m.czarnota@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama