Kobieta blond włosy z kolczykami
Materiał partnera

Jakie kolczyki wybrać dla dziewczynki?

Kilkulatka, która ma na sobie kolczyki, to coraz częstszy widok. Małe damy już od najmłodszych lat chcą być takie, jak swoje mamy lub starsze siostry. Często podkradają im ubrania i buty, by – choć przez chwilę – poczuć się jak dorosły. Podobnie jest z biżuterią. Jednak w tym przypadku, można kupić dziecku specjalną biżuterię, przeznaczoną właśnie dla najmłodszych. Jakie pierwsze kolczyki będą najodpowiedniejsze dla dziewczynki?
Reklama

Pierwsze kolczyki dla dziewczynki – jakie powinny być?

Wybierając biżuterię dla dziewczynki, warto wziąć pod uwagę nie tylko aspekty wizualne, ale też kwestie bezpieczeństwa i wygody. Kolczyki dla dziewczynki powinny być:

  • małe,

Kolczyki dla dziewczynki powinny być na tyle małe, by nie przeszkadzały podczas zabawy. Dobry wybór stanowią sztyfty, które ściśle przylegają do uszu.

  • bezpieczne,

Kolczyki z wiszącymi lub odstającymi elementami mogą efektownie się prezentować, ale niekoniecznie będą bezpieczne dla dziecka. O odstające części (szczególnie, jeśli będą ostre), łatwo zahaczyć i zrobić sobie krzywdę, dlatego lepiej unikać takich kolczyków.

Reklama
  • wygodne.

Mała dziewczynka nie będzie chciała nosić kolczyków, które są niewygodne. Warto zadbać o to, by kolczyki dla dziewczynki miały mały rozmiar, były lekkie i przylegały do uszu, nie powodując tym samym dyskomfortu podczas ich noszenia.

Z jakiego materiału powinny być kolczyki dla dziewczynki?

W przypadku biżuterii dla dziewczynek, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego dana ozdoba została wykonana. Najlepiej wybierać kolczyki dla dziewczynki wykonane z wybranego metalu szlachetnego. Dobrze sprawdzą się propozycje ze złota lub srebra. Sztuczna biżuteria nie jest najlepszym wyborem – może uczulać i wywoływać różnego rodzaju reakcje alergiczne.

Reklama

Co więcej, kolczyki z tworzyw niewiadomego pochodzenia, mogą spowodować, że dopiero co przebite uszy, nie będą się goić.

Jakie pierwsze kolczyki wybrać dla dziewczynki?

Planujesz kupić kolczyki dla córki? A może szukasz prezentu dla kilkulatki z rodziny? Skorzystaj z naszych inspiracji. Wszystkie z nich znajdziesz w ofercie marki Tous.

1. Z motywem misia

Motyw misia (znak rozpoznawczy marki Tous), idealnie wpasowuje się w dziecięcą stylistykę. Kolczyki z motywem misia można dostać w najróżniejszych wersjach:

  • gładkie, bez dodatkowych ozdób,
  • z ozdobnymi perłami,
  • wypełnione spinelami,
  • umieszczone w masie perłowej.

2. W kształcie koniczynek

Kolczyki w kształcie koniczynek to pomysł na ponadczasowy prezent.

Reklama

Wspomniany motyw jest na tyle uniwersalny, że na pewno posłuży przez wiele lat i ani trochę nie straci na aktualności. Takie kolczyki, dziewczynka będzie mogła nosić również wtedy, gdy dorośnie.

3. W kolorowej odsłonie

Dziewczynki uwielbiają kolory. Kolorystyczna różnorodność może być obecna nie tylko na ubraniach młodej damy, ale też można ją zaznaczyć, wybierając biżuterię. W tym przypadku sprawdzą się kolczyki dla dziewczynki Tous z motywem kultowego misia, ozdobione różnokolorowymi kamieniami. Można wybrać kolczyki np. w wersji różowej, turkusowej, a nawet różnokolorowej.

To tylko kilka przykładowych modeli. Po więcej ciekawych propozycji kolczyków dla dziewczynki, wejdź na stronę marki Tous: https://www.tous.com/pl-pl/dzieci-i-niemowleta/bizuteria-dla-dzieci/c/15.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama