Tył kobiecej głowy w krótkie fryzurze z włosami farbowanymi w różne kolory
Materiał partnera

Koloryzacja z Phyto – jak farbować, by odżywiać i nie niszczyć włosów?

Wiele osób zastanawia się nad samodzielną koloryzacją włosów, stosując preparaty takie jak Phyto. Farba do włosów musi jednak zostać użyta w prawidłowy sposób, by ukazać pełne spektrum efektów. Nie tylko sposób aplikacji jest ważny, bo kondycja włosów także ma znaczenie dla efektownej koloryzacji. O czym należy pamiętać, koloryzując włosy w domu, by ich nie zniszczyć, a odżywić i nadać im przepięknych barw?
Reklama

Phyto – farba użyta zgodnie z instrukcją, da świetne efekty!

Jak wiele domowych koloryzacji mogłoby dać zdecydowanie lepsze efekty, gdyby tylko farbowanie zostało przeprowadzone zgodnie z instrukcją dołączoną do każdego preparatu! Każda farba, także Phyto Color (więcej kosmetyków do włosów tej marki pod tym adresem: https://byhealth.pl/phyto ), powinna być stosowana w taki sposób, jaki opracował jej wytwórca.

Używanie farb do włosów niezgodnie z instrukcją jest nie tylko nieefektywne, ale również groźne dla struktury włosa. Często po nieprawidłowym zabiegu koloryzacji włosy stają się mniej odporne, a nawet zniszczone!

Chcesz zyskać pewność, że Twoje kosmyki nabiorą głębi koloru i połysku? Czytaj instrukcje, by zyskać pewność, że zabieg koloryzacji przeprowadzisz w poprawny sposób.

Reklama

Tylko tak możesz zapobiec przykrym niespodziankom!

Na jasnym tle widziana od tyłu kobieca sylwetka z długi farbowanymi na kolory tęczy włosami
Materiał partnera

Phyto – dostosuj kolor farby do odcienia włosów!

Wybór farby, której barwa mocno kontrastuje z odcieniem Twoich włosów, to kiepski pomysł. Doświadczona fryzjera lub fryzjer zdecydowanie odradziliby taki zabieg. Efekty mogłyby okazać się bardzo mizerne, a koloryzacja obciążająca dla Twoich kosmyków.

Wybierając jakąkolwiek farbę, należy dostosować jej kolor do odcienia własnych włosów. Farba nie może być ciemniejsza lub jaśniejsza od włosów bardziej niż o dwa tony.

Reklama

Tylko tak niewielki kontrast kolorystyczny pozwoli osiągnąć pożądany efekt.

Proces farbowania jasnych blond włosów na kruczoczarne to koloryzacja rozłożona na kilka etapów. Nie można przeprowadzać koloryzacji radykalnej, ponieważ najzwyczajniej w świecie się nie uda, a przy okazji zniszczy kosmyki!

Nie farbuj zniszczonych włosów i skóry!

Aby cieszyć się pięknym kolorem włosów, nie należy farbować tych, które są zniszczone. Włosy z rozdwojonymi końcówkami, porowate, cienkie i łamliwe słabo przyjmują kolor. Efekt farbowania nie będzie więc spektakularny, ale to nie koniec kłopotów.

Zniszczone włosy, które zostały pofarbowane, nie będą trzymać koloru dłużej niż kilka, maksymalnie kilkanaście dni. Ich struktura będzie zbyt naruszona, aby pigment mógł wniknąć w kosmyki i zostać w nich na dłuższy czas.

Reklama

Warto więc zadbać o kondycję włosów przed farbowaniem. Preparat taki jak Phyto Color to farba do włosów, która odżywia włosy podczas farbowania, ale nawet ona nie zastąpi prawidłowej pielęgnacji kosmyków!

Pamiętaj także, aby podczas koloryzowania nie farbować skóry własnego ciała! Pofarbowane czoło czy plecy to całkiem częste przypadki zabrudzeń podczas koloryzacji włosów. Aby skóra się nie zafarbowała, warto ją zabezpieczyć, na przykład wazeliną, która utrudni przenikanie barwnika przez naskórek w razie ewentualnego przybrudzenia.

Dokładnie mieszaj farbę i równie dokładnie ją nakładaj!

Aby farba pokryła Twoje kosmyki pięknym kolorem, wszystkie jej składniki muszą zostać wymieszane w odpowiednich proporcjach i właściwie nałożone na włosy.

Reklama

Osoby bez wprawy w mieszaniu składników farb mogą zdecydować się na preparaty z gotowym do aplikacji produktem.

Równie ważny dla prawidłowej koloryzacji jest sposób nakładania farby na włosy. Rozczesz je dokładnie, a następnie podziel na mniejsze części. W ten sposób unikniesz powstawania ciemniejszych plam, a preparat dotrze do każdego włosa. Do nakładania farby posłuży Ci specjalny pędzelek dołączony do opakowania.

Stosowanie się do zasad zawartych w tym tekście ułatwi efektywne koloryzowanie włosów. Warto do koloryzacji używać dobrych produktów, takich jak Phyto Color. Opinie zamieszczane przez zadowolonych użytkowników farb do włosów mogą podpowiedzieć, które marki i produkty wybierać. Powodzenia w farbowaniu!

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama