Korektory i pudry do twarzy
Materiał partnera

Korektory i pudry do twarzy – skuteczne zakrywanie niedoskonałości

Zarówno korektor do twarzy, jak i pudry do twarzy mają za zadanie maskować niedoskonałości. Ich sposób działania jest jednak inny, ponadto występują w różnych formach, co wpływa na metodę aplikacji. Pewne jest natomiast, że to właśnie korektor pod oczy czy też do twarzy, a także pudry wpływają na możliwość wykonania perfekcyjnego makijażu. Co warto wiedzieć o tych kosmetykach?
Reklama

Korektory pod oczy – idealne krycie

Na cienkiej i wrażliwej skórze pod oczami najbardziej widać upływający czas, a także efekty nieprzespanej nocy. Korektory do twarzy i oczu mają za zadanie rozprawić się z nadmiernie widocznymi cieniami, pogłębiającymi się zmarszczkami mimicznymi, a także nierównym kolorytem skóry.

Do wyboru są różnego typu korektory do stosowania pod oczy. Mogą oferować działanie odmładzające, rozświetlające czy kryjące. Są w stanie wypełnić niezbyt głębokie zmarszczki, dzięki czemu łatwiej się rozprowadza kolejne kosmetyki, które wpływają na uzyskanie perfekcyjnego makijażu. Korektor nałożony na cienie sprawia za to, że twarz wydaje się być mniej zmęczona.

Pudry do twarzy – dla efektu idealnego wykończenia makijażu

Reklama

Kosmetykiem, który powinien się znaleźć na wyposażeniu każdej kobiety, jest puder do makijażu twarzy. To on jest jednym z ostatnich kosmetyków, który zostaje nałożony na twarz. Ma za zadanie przedłużyć trwałość makijażu, sprawić, że skóra będzie niezwykle gładka, rozświetlona, a ponadto nie będzie się świeciła.

Podobnie jak w przypadku korektorów, tak i pudrów na rynku jest całkiem sporo. Występują w różnych formach, co determinuje sposób aplikacji, ale i efekt końcowy, jaki ma zostać uzyskany. Puder bowiem nie tylko wykańcza makijaż, ale i dodaje efektu zmatowienia, pochłania nadmiar sebum i wyrównuje koloryt skóry.

Korektor do twarzy – pod podkład i na makijaż

Ciekawym kosmetykiem jest także korektor do twarzy. W zależności od wybranego produktu, może być on nakładany pod podkład lub na niemalże wykończony makijaż. W tej kategorii kosmetyków do makijażu wybór jest równie duży, ponieważ korektory dostępne są w szerokiej palecie odcieni. Różnią się ponadto konsystencją, sposobem aplikacji czy działaniem.

Stwórz idealny makijaż!

Idealny makijaż wymaga czasu, a przede wszystkim właściwie dobranych i prawidłowo aplikowanych kosmetyków. Sprawdź ofertę korektorów i pudrów, które znalazły się w sklepie Zapachniści. Postaw na przyjemność i komfort wykonywania perfekcyjnego makijażu, zarówno dziennego, wieczorowego, jak i na specjalne okazje.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama