Kobieta nakłada krem do twarzy
Materiał partnera

Krem do twarzy na dzień i na noc - czemu tak ważny jest dobór odpowiedniego kremu?

Wybieraj kosmetyki do pielęgnacji swojej skóry świadomie. Liczy się nie tylko rodzaj dopasowany do typu cery, ale również ich kolejność oraz przeznaczenie. Dlaczego tak ważne jest, aby używać zarówno kremu na dzień, jak i na noc, i nie zamieniać ich miejscami? Odpowiadamy!
Reklama

Czym wyróżniają się kremy na dzień?

Skóra w ciągu dnia jest narażona na czynniki odwadniające, takie jak makijaż, wiatr, czy po prostu okresy, w których nie pijemy wystarczająco wody. Dodatkowo buzia jest wyeksponowana na słońce, które w nadmiarze może jej nie służyć. Stąd też kremy na dzień mają działanie nawilżające i ochronne.

Jak działają kremy na dzień?

Te kosmetyki po nałożeniu na czystą, odżywioną twarz, przede wszystkim dbają o jej prawidłowe nawilżenie przy pomocy zawartych w nich substancji. Dodatkowo chronią też przed ubytkiem wody z komórek, na przykład dzięki substancjom natłuszczającym. Mają one lekką formułę, ale wbrew pozorom to bardzo zaawansowane kosmetyki. Wiele z nich ma również w składzie substancje rozświetlające, wspaniale komponujące się z podkładami do makijażu. Ich ważną cechą jest to, aby nie zatykały porów.

Reklama

Niektóre kremy na dzień mają również filtry UV, chroniące szczególnie wymagające typu cery przed fotostarzeniem. Tutaj znajdziesz produkt, który doskonale sprawdza się jako baza pod dzienny makijaż: https://elevercosmetics.pl/produkt/eleverskin-glow.

Czym wyróżniają się kremy na noc?

Noc to czas regeneracji dla skóry. Nie jest ona wówczas narażona na nadmierne wysuszenie, ani na brud, pot czy kosmetyki, które zapychają pory. Dlatego kremy na noc skupiają się nie na nawilżaniu czy ochronie przed czynnikami zewnętrznymi, lecz na głębokim odżywieniu. Zaprezentowany tutaj produkt https://elevercosmetics.pl/produkt/eleverskin-dream pomoże Ci uzyskać rano świeża, promienną cerę, gotową na wyzwania kolejnego dnia.

Jak działają kremy na noc?

W nocy skóra ma czas, aby się odnowić. Dzieje się tak między innymi dzięki różnym biochemicznym szlakom, których zadaniem jest na przykład stymulacja produkcji ważnych dla tkanki łącznej składników.

Reklama

To pora, w której regenerują się drobne uszkodzenia skóry, czy w której mogą zostać wymiecione wolne rodniki. Bardzo ważne jest, aby każdego wieczoru przed zaśnięciem wspierać te procesy, bo to dzięki nim możemy zachować promienny, świeży wygląd na długie lata. Pamiętaj, aby postawić na wysokiej jakości kosmetyki. Te przeznaczone do nocnej pielęgnacji powinny być gęste, odżywcze i pełne dobroczynnych składników.

Wybierając odpowiednie produkty do pielęgnacji swojej cery, można świadomie wpływać na jej wygląd każdego dnia i każdej nocy. Znając różnice między formułą kremu na dzień i na noc, możesz stosować je jeszcze uważniej – wiedząc, że działają one na Twoją korzyść.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama