Profesjonalna aparatura medyczna do laserowej korekcji wzroku
Materiał partnera

Laserowa korekcja wzroku - ile to kosztuje?

Nie lubisz nosić okularów korekcyjnych? Soczewki kontaktowe sprawiają Ci problemy, a łzawiące oczy wywołują dyskomfort? Dzięki laserowej korekcie wzroku możesz znów widzieć wyraźnie i to bez dodatkowego wsparcia. Sprawdź, ile kosztuje zabieg, zanim zapiszesz się na konsultację.
Reklama

Czy laserowa korekta wzroku jest refundowana przez NFZ?

Laserowa korekcja wzroku to specjalistyczny zabieg, który poprawia jakość widzenia. Sprawia, że okulary ani soczewki kontaktowe nie są dalej potrzebne. Zmienia komfort życia, umożliwia czasem realizację sportowych czy zawodowych marzeń oraz planów.

Dzięki kroplom znieczulającym korekta jest niemal bezbolesna. Przygotowanie do zabiegu trwa ok. 2-3 godzin, a działanie samego lasera to zaledwie kilkanaście sekund. Efekty są zauważalne nawet zaraz po wyjściu z kliniki, ale pełna wyraźność widzenia następuje czasem po paru miesiącach - wszystko zależy od indywidualnej reakcji organizmu.

Chociaż laserowa korekcja wzroku to jeden z popularniejszych zabiegów okulistycznych, nie jest refundowana w ramach budżetu NFZ. W świecie medycznym przypisuje się ją do działań estetycznych, a nie leczniczych.

Reklama

Sprawdź, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku i nie tylko: https://www.optegra.com.pl/laserowa-korekcja-wzroku

Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

Zabieg laserowej korekty wzroku można zrobić wyłącznie prywatnie. Dzięki temu nie trzeba długo czekać na dogodny termin. Liczba przyjmowanych pacjentów nie jest też aż tak duża, jak w publicznych szpital. W ten sposób wszyscy członkowie doświadczonej kadry medycznej mają odpowiednią ilość czasu dla każdego z pacjentów.

Oprócz sposobu przygotowania do zabiegu i jego przebiegu, kluczowa w przypadku laserowej korekcji wzroku jest cena. Koszt zaczyna się od 3300 zł za jedno oko, ale widełki mogą się różnić w zależności od przebiegu konsultacji oraz wyników badań.

Od czego zależy cena laserowej korekty wzroku?

Reklama

Pamiętaj, że żaden cennik nie może być wyznacznikiem w momencie zgłaszania się na laserową korektę wzroku. Lekarz indywidualnie dobiera metodę w zależności od wady wzroku oraz kondycji pacjenta. Zrobienie tańszego zabiegu, który jest niedostosowany do potrzeb, może okazać się nieskuteczne.

Laserowa korekcja wzroku - cena zależy od:

  • metody,
  • renomy,
  • doświadczenia zespołu,
  • lokalizacji kliniki,
  • dodatkowych badań,
  • wizyt kontrolnych.
Warto wiedzieć: Cena laserowej korekty wzroku nie zależy od zdiagnozowanej wady - kluczowa jest metoda.

W przypadku niektórych miejsc doliczana jest opłata za wizytę kwalifikacyjną - w klinice okulistycznej Optegra jest ona darmowa, jeśli pacjent zdecyduje się na zabieg.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama