Modelowanie policzków różem
Canva.com

Modelowanie policzków makijażem - jak to zrobić?

Nie do końca idealny kształt i przez to też wygląd twarzy może zostać skorygowany różnymi specjalistycznymi zabiegami albo też po prostu odpowiednim makijażem. Zawsze zdrowiej i bezpieczniej skorzystać z tego, co oferują kolorowe kosmetyki, niżeli godzić się na jakiekolwiek cięcia, ostrzykiwanie i inne drastyczne metody upiększające.
Reklama

Modelowanie policzków można osiągnąć bez ingerencji w to, co występuje pod skórą. W makijażu modelującym tę partię skóry sprawdzą się na pewno różnego rodzaju róże, a także jakiś naturalny rozświetlacz bez drobinek i ewentualnie mokry podkład, który stworzy idealną bazę dla kolejnych kosmetyków i pozwoli im lepiej rozprowadzać się na skórze.

Jak działają kosmetyki do konturowania?

Idealny róż na wiosnę to ten bardziej świetlisty, zawierający w sobie naturalne niewielkie drobinki. Aby ułatwić sobie jego aplikację i nie mieć z nią żadnych problemów, warto sięgnąć po formułę kremu, której używa się dokładnie tak samo jak zwykłego kremu do twarzy, tyle że rozprowadza się ją na wybranej partii skóry, czyli właśnie bezpośrednio na policzkach, ewentualnie tylko rozcierając granice kosmetyku, by makijaż wyglądał bardziej subtelnie i naturalnie. Kosmetyki do konturowania twarzy w kremie dają łagodniejsze wykończenie od tych w pudrze i dużo lepiej sprawdzają się chociażby na cerze dojrzałej. Z łatwością można posługiwać się nimi wyłącznie przy pomocy swoich palców.

Reklama

Aplikacja jest wygodna i bezproblemowa, a ponadto zajmuje ona dosłownie jakąś jedną minutę, podczas gdy nałożenie różu w kamieniu przy pomocy zwykłego pędzla byłoby na pewno znacznie bardziej kłopotliwe, męczące i ogólnie rzecz biorąc czasochłonne.

Z czym łączyć roświetlacz?

Skoro makijaż ma zadziałać w pełni korzystnie na wygląd buzi, należy dopasować go także pod względem kolorystycznym do swojego typu urody. Indyjski róż pasuje cerom jasnym i chłodnym, podczas gdy ten bardziej nasycony i żywy sprawdzi się na opalonych buziach. Róż zawsze warto połączyć z niewielką ilością rozświetlacza. Każdy makijaż letni i wiosenny polubi się właśnie z takim dodatkowym subtelnym błyskiem.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama