Napar z rumianku
Canva.com

Pij codziennie napar z tej rośliny. Jelita Ci podziękują

Rumianek to zioło, które od stuleci cieszy się mianem rośliny leczniczej. Choć wygląda całkiem niepozornie, to jednak niemal każdy wie, że w przypadku stanów zapalnych jest jednym z najlepszych naturalnych rozwiązań. Najczęściej spożywany jest w formie gorących naparów, aczkolwiek na rynku pojawia się coraz więcej suplementów diety w postaci rumianku w kapsułkach czy wyciągów. Dlaczego warto po niego sięgać i w jakich sytuacjach może pomóc?
Reklama

Lista leczniczych właściwości rumianku zdaje się nie mieć końca.

Picie naparów z tego cennego zioła zaleca się przede wszystkim w przypadku problemów układu trawiennego. Rumianek doskonale łagodzi skurcze żołądka, wszelkie stany zapalne oraz wzdęcia. Po takie napary powinny wobec tego sięgać przede wszystkim osoby z tendencjami do takich właśnie problemów. Z całą pewnością napary rumiankowe mogą znacząco zniwelować dotkliwe objawy zespołu jelita drażliwego. Rumianek w pewnym sesnie tworzy powłokę ochronną błony śluzowej żołądka.

Doskonały także jako płukanka

Silne właściwości przeciwzapalne sprawiają, że rumianek zalecany jest również jako element płukanek w przypadku stanów zapalnych jamy ustnej.

Reklama

Dodatkowym atutem jest fakt, iż zioło to posiada także właściwości przeciwbakteryjne.

Rumianek działa moczopędnie, a zatem bierze udział w procesie oczyszczania organizmu ze szkodliwych substancji.

Warto również pamiętać, że rumianek działa na organizm uspokajająco. Przeprowadzone badania dowodzą, że regularne picie rumianku odpręża i jednocześnie redukuje w pewnym stopniu stany depresyjne.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama