Kobiece oko o zielonej tęczówce w dużym zbliżeniu z widoczną powieką
Materiał partnera

Plastyka powiek – kiedy i dlaczego warto ją wykonać?

Czasami drobna zmiana potrafi zdziałać cuda. Tak właśnie jest w przypadku plastyki powiek. Opadające powieki dodają lat, odbierają spojrzeniu blask, a nam pewność – siebie. Korekta powiek idealnie rozwiązuje ten problem!
Reklama

Oczy są zwierciadłem duszy. Niestety, wraz z wiekiem ich oprawa traci na swej urodzie. W wyniku wiotczenia, skóra wokół oczu staje się mniej elastyczna. Pojawiają się nieestetyczne worki pod oczami, a górne powieki zaczynają opadać. To wszystko powoduje, że twarz wygląda na zmęczoną i starszą.

Opadające powieki są czymś więcej niż tylko problemem natury estetycznej. To również problem zdrowotny. Zawężają pole widzenia, a nawet powodują całkowite zaburzenia widzenia. Do tego utrudniają noszenie okularów. Rozwiązaniem jest plastyka powiek.

Kiedy warto poddać się zabiegowi? Którą metodę wybrać? Jakich efektów można się spodziewać? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Na czym polega zabieg liftingu twarzy?

Lifting powiek – znany również jako plastyka powiek dolnych lub górnych – jest zabiegiem chirurgicznym, służącym odmłodzeniu twarzy. Zwykle przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym.

Na czym polega zabieg? Chirurg dokonuje niewielkich nacięć wzdłuż naturalnego załamania powieki. W ten sposób usuwa problematyczny nadmiar skóry i tłuszczu, a jednocześnie wzmacnia napięcie mięśni. Na koniec zszywa ranę. Całość zajmuje nie dłużej niż godzinę.

Pełna rekonwalescencja trwa mniej więcej miesiąc. Jednak większość pacjentów wraca do codziennych aktywności już po około 7-10 dniach.

Reklama

Blizny po operacji znajdują się w naturalnych załamaniach powiek. Są więc niewidoczne dla osób postronnych.

Kiedy należy wykonać plastykę powiek?

Korekta powiek poprawia estetyczny wygląd oka, a jednocześnie niweluje problemy zdrowotne związane z opadającymi powiekami. Kiedy jest odpowiedni czas na operację?

Nie istnieją żadne ograniczenia wiekowe, co do przeprowadzenia plastyki powiek. U jednych osób wskazaniem będą kwestie kosmetyczne, u innych funkcjonalne – zdrowotne.

Zdarza się tak, że opadające powieki dotyczą ludzi bardzo młodych. Kiedy utrudniają normalne widzenie lub wręcz drastycznie je zaburzają – wówczas operacja jest jak najbardziej wskazana!

Niemniej jednak pacjentami są zwykle osoby dojrzałe, po 35. roku życia. To właśnie u nich problem opadających powiek zaczyna się nasilać.

Nie warto decydować się na operację wcześniej. Trzeba bowiem pamiętać, że lifting powiek oznacza usunięcie nadmiaru fałdu skórnego wraz z tkanką tłuszczową. To z kolei może prowadzić do osłabienia tkanek tworzących powiekę.

Metody liftingu powiek – tradycyjna i laserowa

Nadmiar wiotkiej skóry w okolicach oczu można zlikwidować w dwojaki sposób. Jedną z metod jest klasyczny lifting powiek, z użyciem skalpela.

Reklama

Drugą metodą jest plastyka oka przy pomocy lasera.

Chirurgiczny lifting powiek

Jak sama nazwa wskazuje, chirurgiczna plastyka powiek, polega na wykonaniu nacięć przy pomocy skalpela. W ten sposób zostaje usunięty nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej.

W momencie, kiedy korekta obejmuje powieki górne, nacięcie przebiega w naturalnej zmarszczce. Rana zostaje zszyta cienką nicią.

W przypadku powiek dolnych nacięcie zostaje wykonane poniżej brzegu rzęsowego. Jeśli jest taka potrzeba, nacina się przegrodę oczodołową. Skóra zostaje oddzielona, a nadmiar tkanki tłuszczowej usunięty.

Laserowy lifting powiek

Laserowa plastyka powiek górnych lub dolnych to zabieg bez użycia skalpela, a więc mniej inwazyjny. Zaletą tej metody jest większa precyzja i krótsza rekonwalescencja. Przez to, że laser zamyka naczynia krwionośne, opuchlizna jest mniejsza. Mniej jest także siniaków.

Przeciwwskazania do liftingu powiek

Operacja opadających powiek niesie za sobą znikome ryzyko powikłań. Niemniej jednaj istnieją przeciwwskazania, przez które pacjent nie może poddać się procedurze. Wśród nich wymienia się:

  • nadciśnienie tętnicze
  • choroby serca
  • nadczynność tarczycy
  • cukrzycę
  • choroby oczu, takie jak: jaskra, odwarstwienie siatkówki, zespół suchego oka

Efekty po zabiegu plastyki powiek

Reklama

Korekta powiek to jeden z tych zabiegów, które wyraźnie poprawiają samopoczucie i pewność siebie. Efekty zauważa się na polu wizualnym, a więc estetycznym, oraz funkcjonalnym, czyli zdrowotnym. Czego dokładnie możesz się spodziewać po operacji plastycznej powiek?

Poza tym, że poprawie ulega pole widzenia, zmienia się także cała twarz. Staje się bardziej wypoczęta i radosna. A przez to, że wiotka skóra zostaje usunięta, okolice oczu odzyskują młodszy wygląd. Spojrzenie staje się świeże, a kontur oka uwydatniony.

Efekty liftingu są zauważalne zaraz po operacji. Jednak w pełnej krasie prezentują się dopiero po okresie rekonwalescencji.

Rekonwalescencja po liftingu powiek

Właściwe gojenie się ran po operacji w dużej mierze zależy od samego pacjenta. Niezwykle ważne jest odpowiednie postępowanie tuż po zabiegu. O czym warto pamiętać?

Przez pierwszy tydzień należy unikać nadwyrężania wzroku. Nie należy wykonywać makijażu oczu wcześniej niż 7-10 dni po zdjęciu szwów.

Bardzo ważne jest również to, aby przez pierwszy miesiąc unikać nadmiernego wysiłku fizycznego.

Reklama

A przez rok – opalania twarzy.

Szczegółowe informacje związane z rekonwalescencją przekaże Ci lekarz przy wypisie.

Przeciętne koszty operacji opadających powiek

Koszt plastyki powiek może być dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Ceny za plastykę powiek górnych zaczynają się od 2900 złotych. Za korektę powiek dolnych należy zapłacić od 3700 złotych. Z kolei operacja górnych i dolnych powiek to koszt rzędu od 4500 złotych. Całkowity koszt może wzrosnąć, jeśli operacja będzie odbywać się w znieczuleniu ogólnym (więcej na https://www.mediraty.pl/chirurgia-plastyczna/przecietne-koszty-procedur/)

Nie każdego stać na opłacenie zabiegu. A prawda jest taka, że tego typu operacja to czasem jedyna szansa, aby poprawić jakość i komfort życia. W takiej sytuacji bardzo pomocna okazuje się być płatność w ratach. I wcale nie mówimy tu o kredycie w banku!

O wiele prostszym i wygodniejszym rozwiązaniem są MediRaty. Dzięki nim Twoje oszczędności pozostaną w nienaruszonym stanie, a operacja nie będzie dużym obciążeniem finansowym. Cała procedura jest krótsza i prostsza niż w banku.

Dzięki MediRatom, który jest pionierem pożyczek medycznych, możesz sfinansować 100% kosztów. Co ważne, nie potrzebujesz przy tym żadnego wkładu własnego.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
[email protected]
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama