Matka z niemowlakiem ze smoczkiem tuli się w łóżku w domu zaopatrzonym w produkty dla niemowląt
Materiał partnera

Produkty dla niemowląt, w które warto się zaopatrzyć

Przyszły rodzic często z przerażeniem myśli o swoich pierwszych dniach i tygodniach z niemowlęciem. Strach wynika jednak jedynie z braku doświadczenia i odpowiedniego przygotowania, dlatego warto nieco wcześniej pomyśleć o tym, co może ułatwić nam sprawowanie opieki nad maluchem. Co oprócz pieluch i chusteczek nawilżanych powinno znaleźć się w wyprawce? Sprawdź!
Reklama

Przygotowanie na wypadek choroby - co przyda się przy niemowlaku?

Przeziębienia przebiegające z katarem czy kaszlem mogą przytrafić się nawet noworodkom, dlatego w domu przyszłych rodziców powinno znaleźć się kilka "niezbędników" na wypadek choroby. Jednym z nich jest inhalator dla niemowląt , który pozwala podawać dzieciom leki w formie aerozolu bez konieczności hospitalizacji. Doskonale sprawdza się także przy wszelkich dolegliwościach górnych dróg oddechowych. Inhalacje z użyciem soli fizjologicznej są banalnie proste do przeprowadzenia w warunkach domowych i często zalecane przez pediatrów. Sam inhalator jest urządzeniem nieco hałaśliwym, ale większość dzieci reaguje na ten dźwięk spokojem, a nawet zasypia.

Reklama

Oczywiście, niezbędnym produktem w każdym domu jest też termometr, jednak w przypadku malucha zwykły model kontaktowy może okazać się niepraktyczny. Znacznie lepiej sprawdzi się wariant na podczerwień, dokonujący szybkich pomiarów bez konieczności wkładania go pod pachę czy w ucho. 

Przedmioty pomocne przy uspokajaniu i usypianiu niemowlęcia

Wizja płaczącego, niemogącego uspokoić się malucha potrafi śnić się po nocach zarówno przyszłej mamie, jak i przyszłemu tacie. Warto przygotować więc kilka przysłowiowych asów, które można wyciągnąć z rękawa w chwilach, kiedy dziecko zdaje się nie reagować zupełnie na nic. Jednym z najprostszych gadżetów tego typu są smoczki dla niemowląt:

  • uspokajające,
  • ortodontyczne,
  • anatomiczne,
  • z silikonu lub kauczuku.
Reklama

Dzięki nim mama jest w stanie uśpić malucha nie tylko przy piersi, zaspokajając jego potrzebę ssania w nieco wygodniejszy sposób. Kojącą moc w przypadku maluszków mają także wszelkie szumiące zabawki czy wydające bulgoczące dźwięki karuzele do łóżeczka, które potrafią odciągnąć uwagę dziecka nawet przy bólach brzuszka czy skrajnym zmęczeniu. Jeśli zaś mowa o kolkach, to młody rodzic powinien mieć w swoim asortymencie również mały termofor na ciepłą wodę lub termofor z pestkami wiśni, który podczas wygrzewania wykonuje delikatny masaż brzuszka. 

Gadżety do karmienia

Na początku niemowlę może korzystać jedynie z butelki ze smoczkiem, jednak około 6 miesiąca życia rodzic może podawać mu już - w bezpiecznej formie - pierwsze miękkie owoce czy ugotowane warzywa. Obawiając się zakrztuszenia, warto sięgnąć po specjalne smoczki z siateczką lub otworkami, z których dziecko korzysta jak ze zwykłego smoczka. Są one jednak otwierane, dlatego da się umieścić w ich wnętrzu na przykład truskawki czy kawałki banana. Na dalszych etapach rozszerzania diety poleca się także zakup plastikowych sztućców i plastikowych lub silikonowych naczyń na przyssawki - z pewnością nie zostaną potłuczone i dziecko nie zrobi sobie nimi krzywdy. 

Reklama
Artykuł partnera
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama