Kobieta w ochronnych okularach w trakcie zabiegu usuwania nadmiernego owłosienia na nogach w gabinecie kosmetycznym
Materiał partnera

Przygotuj ciało na lato – pozbądź się niechcianego owłosienia już dziś!

Ciemne włosy, które bujnie rosną na rękach, nogach, w okolicach intymnych, na klatce piersiowej, a także na twarzy, nie zawsze są tylko defektem urody – czasem to po prostu objaw choroby. Niezależnie od przyczyny, niepożądane włoski da się trwale usunąć! Aby przygotować ciało na lato i szybko pozbyć się niechcianego owłosienia, można poddać się specjalnym zabiegom.
Reklama

Nadmierne owłosienie, czyli jakie?

Nie tylko obfite owłosienie w nietypowych miejscach jest powodem do wstydu i przyczyną kompleksów. Obniżoną samoocenę i brak pewności siebie może powodować ledwo widoczny meszek nad górną wargą, zbyt gęste włoski na wewnętrznej stronie ud czy na łydkach. Latem uciążliwe może być zwłaszcza występowanie nadmiernego owłosienia w okolicach bikini. Są też tacy, którzy w ogóle nie tolerują włosków na ciele.

Bywa jednak, że nadmierne owłosienie u kobiet jest spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Objawy hirsutyzmu mogą skutecznie uprzykrzyć życie i zaniżyć samoocenę.

Hirsutyzm – nadmierne owłosienie typu męskiego u kobiet

Hirsutyzm to schorzenie, które dotyczy nawet od 5 do 10 procent kobiet. Objawia się nadmiernym owłosieniem w miejscach, w których zwykle rosną włosy u mężczyzn. Niechciane włoski pojawiają się na twarzy, na plecach, na brzuchu, wokół sutków, w okolicach mostka. O tym, że dana kobieta cierpi na hirsutyzm, może świadczyć nie tylko nadmierne owłosienie, ale też:

Reklama
 • charakterystyczne dla mężczyzn łysienie skroniowe;

 • obniżony ton głosu;

 • łojotok i trądzik;

 • nadmierny przyrost masy mięśniowej.

Hirsutyzm może być spowodowany przez:

 • zaburzenia hormonalne – po menopauzie, hiperprolaktynemię, niedoczynność tarczycy;

 • niektóre leki, np. glikokortykosteroidy;

 • choroby – zespół Cushinga, cukrzycę typu 2 połączoną z otyłością.

Bywa też, że za nadmierne owłosienie odpowiada guz kory nadnerczy lub osobnicza nadwrażliwość na nawet małe stężenie męskich hormonów płciowych we krwi.

Aby uporać się hirsutyzmem, pacjentce zaleca się leczenie farmakologiczne i przepisuje się m.in. doustne środki antykoncepcyjne.

Reklama

Jednak problem ten nie znika od razu. Dlatego, aby pozbyć się nadmiernego owłosienia, stosuje się domowe sposoby lub specjalne zabiegi.

Depilacja laserowa w Velvet Clinic trwale rozwiąże problem z włoskami

Aby szybko zapomnieć o nadmiernym owłosieniu, warto skorzystać ze skutecznych zabiegów dających trwałe efekty – można poddać się im np. w klinice Velvet Clinic. Są to:

 • depilacja Light Sheer Duet – podczas tego zabiegu wiązka światła emitowanego przez laser jest absorbowana przez melaninę – naturalny barwnik włosów i skóry. Wtedy też dochodzi do zniszczenia mieszka włosowego. Laser ten oddziałuje wyłącznie na włosy w fazie wzrostu, dlatego zabieg należy powtarzać kilkukrotnie (min. 6 razy w odstępie 6-8 tygodni). Efekty zabiegu Light Sheer Duet są bardzo satysfakcjonujące – osłabia on włosy i ostatecznie pozwala trwale się ich pozbyć;

 • depilacja Soprano – urządzenie do przeprowadzania tego zabiegu to laser o trzech głowicach. Każda z tych głowic emituje wiązkę światła o innej długości. Aby skóra była jedwabiście gładka, zabieg należy powtarzać min. 5 razy co 6-8 tygodni.

Reklama

Można także zdecydować się na depilację IPL. Polega ona na usuwaniu włosków za pomocą światła. Wiązka światła przenika w głębsze warstwy skóry i niszczy lub znacznie osłabia cebulki włosowe.

Depilacja w domu lub w zakładzie kosmetycznym – nie do końca skuteczna

Z nadmiernym owłosieniem można spróbować poradzić sobie także we własnym domu. Jednak skuteczność domowych zabiegów pozostawia wiele do życzenia. Włoski dość szybko odrastają, a ponadto trudno je dokładnie usunąć.

Aby samemu usunąć niechciane owłosienie, możesz:

 • wykorzystać pęsetę – usuwanie włosów z twarzy tą metodą jest bolesne i może powodować podrażnienia skóry;

 • golić włosy maszynką – jednak możesz być pewna, że po takim zabiegu owłosienie odrośnie w ciągu kilku dni;

 • użyć wosku – depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych, powoduje dyskomfort i zaczerwienie skóry;

 • zastosować krem do depilacji – często okazuje się, że mimo jego zastosowania, część włosów i tak trzeba usunąć maszynką;

 • wykorzystać depilator – używanie tego urządzenia jest często przyczyną wrastających włosków;

 • zdecydować się na rozjaśnianie włosków – jednak z bliska będą one ciągle widoczne.

Problem kompleksów z powodu niechcianego owłosienia dotyczy zdrowych kobiet i tych, które cierpią na hirsutyzm. Chcąc raz na zawsze pożegnać się z włoskami rosnącymi na nogach, rękach, twarzy, plecach czy na brzuchu, warto zdecydować się na zabieg laserowy.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama