Olejek sezamowy
Canva.com

Wetrzyj ten olejek we włosy. Będą silne i lśniące

Oleje roślinne cieszą się w Polsce coraz większą popularnością, a grono ich zwolenników stale się poszerza. Sprzyja temu coraz szersza wiedza na temat ich właściwości oraz moda na zdrowy styl życia. Wśród tych tłuszczów, miejsce szczególne zajmuje olej z sezamu. Dlaczego?
Reklama

Olej sezamowy to uniwersalny dar natury, z którego możemy korzystać na wiele sposobów. Świetnie sprawdza się on jako dodatek do pysznych potraw, które dzięki niemu nabierają jeszcze większej wartości odżywczej, jest też ceniony jako naturalny kosmetyk. Co każdy z nas powinien wiedzieć na jego temat?

Wsparcie dla serca

Olej z sezamu posiada liczne właściwości lecznicze, przy czym największą skutecznością wykazuje się w walce z chorobami sercowo-naczyniowymi. Mniej problemów z miażdżycą i złym cholesterolem, mniej problemów z nadciśnieniem i mniejsze ryzyko zawału – oto powody, dla których warto docenić olej sezamowy i włączyć go do swej diety. Jako naturalny kosmetyk, olej ten pomaga nam dbać o włosy.

Reklama

Regularne wcieranie oleju sezamowego w skórę sprawia, że włosy są mocniejsze i lepiej odżywione. Olej ten dobrze nawilża skórę, jednak osoby z cerą naczynkową nie powinny z niego korzystać w trakcie zabiegów pielęgnacyjnych.

Uniwersalny olej sezamowy to cenne wsparcie dla każdego z nas. To dar natury, który pomoże nam zadbać i o dobrą formę, i o piękny wygląd. Im prędzej go docenimy, tym lepiej dla nas.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama