Wymiana walut online – jak to działa?

Wymiana walut online – jak to działa?

Z biznesowego punktu widzenia wymiana walut online posiada ogromne znaczenie. Dlaczego? To proste. Podczas wymiany np. sześciocyfrowych kwot, niższe kursy walut przekładają się na konkretny zysk. Ale oszczędzać na wymianie walut warto zawsze. Dowiedz się, jak działają kantory internetowe i dlaczego każdemu opłaca się z nich korzystać.
Kantory internetowe to platformy do wymiany waluty w sieci, w których kursy walut są niższe nawet o 8% niż w bankach i kantorach stacjonarnych. Gdy mówimy o wymianie waluty w kantorze internetowym, transakcja będzie przebiegać z wykorzystaniem i witryny kantoru online, i bankowości internetowej. Jak to działa?

Kantor internetowy – jak to działa?

Kursy walut w kantorach internetowych aktualizują się w czasie rzeczywistym, zapewniając użytkownikom najdokładniejsze notowania. Po zasileniu konta w kantorze online, użytkownik przystępuje do wymiany waluty. Wystarczy określić parametry wymiany, zatwierdzić kurs waluty i.. gotowe. Wymienione środki w ciągu kilku minut będą widoczne na koncie w e-kantorze. Teraz został do wykonania ostatni krok – przelanie wymienionych środków na swoje konto walutowe w banku.

Wymiana walut online – dlaczego się opłaca?

„Instytucje takie jak banki czy kantory stacjonarne nie muszą się martwić o brak klientów. Dlatego mogą sobie pozwolić na oferowanie zawyżonych kursów walut i dzięki temu osiągać dodatkowe zyski. Serwis kantoronline.pl jest inny. Platforma ta została stworzona w taki sposób, aby jak najbardziej zredukować opłaty za wymianę waluty. W naszym serwisie kursy walut niejednokrotnie zawierają tylko 0,6% spreadu (na przykład dla waluty euro), podczas gdy w bankach spread dochodzi nawet do 7,4%” - komentuje Robert Madejski z kantoronline.pl.

Wymiana online – czy to jest bezpieczne?

Wymiana walut w kantorach internetowych jest usługą o ustabilizowanej renomie na rynku. Ich działalność jest regulowana odgórnie przez polski bank centralny (mowa o zezwoleniu dewizowym). Na uwagę zasługują również rozwiązania stosowane przez kantory internetowe w kwestii zabezpieczenia poufnych informacji: są identyczne jak te, które stosuje bankowość internetowa (na przykład szyfrowanie protokołem sieciowym SSL).

Wymiana walut online – rewolucja?

Nie ma wątpliwości, że kantory internetowe przekształciły branżę wymianę walut. Ale czy ich oferta jest naprawdę aż tak atrakcyjna? O tym powinien zdecydować sam użytkownik. Wspomniany wcześniej kantoronline.pl założony został w 2011 roku. Dzięki dodatkowym usługom takim jak możliwość zamawiania kursu online lub automatyczna spłata rat kredytu walutowego, klienci mogą cieszyć się bardzo dużym stopniem wygody podczas wymiany pieniędzy. I to bez żadnych miesięcznych opłat.

Podsumowując

Wymiana walut w banku lub kantorze stacjonarnym nakłada na klienta niepotrzebne koszty. Od niecałej dekady mamy jednak do wyboru trzecią opcję: kantory internetowe. I nawet jeśli nasze potrzeby w zakresie obcych walut nie są tak duże jak w przypadku klientów biznesowych, nie znaczy to, że nie opłaca się nam z nich korzystać. Dzięki nim zyskujemy i wygodę, i pieniądze. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej kantorach online, przeczytaj także: Dlaczego warto korzystać z kantorów internetowych?
Udostępnij artykuł