4 sprawdzone sposoby na sierść w mieszkaniu
Udostępnij Google News
Dom i ogród

4 sprawdzone sposoby na sierść w mieszkaniu

Zawsze marzyłaś o zwierzaku, a gdy go już masz, jesteś przerażona ilością sierści, która panoszy się po Twoim mieszkaniu? W takim razie od razu zabierz się do pracy! Jeśli wiesz, że Twoje zwierzę jest zdrowe i niestety przechodzi okres lnienia, musisz uzbroić się w cierpliwość i kilka potrzebnych do sprzątania przyrządów...

Mop antystatyczny

Oprócz odkurzania pamiętajmy o dokładnym myciu podłóg. Zwłaszcza jeśli mamy w domu alergika. Do mycia podłóg perfekcyjny będzie mop antystatyczny, który dokładnie zbierze wszystkie włoski. Zwykły sprzęt może sobie z tym nie poradzić lub przynajmniej zapewnić nam dużo więcej pracy przy sprzątaniu sierści.

Sucha gąbka oraz mokra szmatka

Gąbka doskonale sprawdzi się przy czyszczeniu tapicerki, a mokra szmatka przy czyszczenia ubrań i narzut. Po przetarciu zanieczyszczonego miejsca, sierść powinna przylec do gąbki czy szmatki. Podobnie zresztą będzie, jeśli użyjemy zwykłej gumowej rękawiczki, którą nakładamy do zmywania naczyń czy sprzątania łazienek.

Odkurzacz

Powinien on stać się Twoim głównym narzędziem, wykorzystywanym w walce o czysty, pozbawiony sierści dom. W przypadku posiadania zwierzaka w domu, musisz być przygotowana na to, że najlepszym sposobem na oczyszczenie pomieszczeń z sierści, będzie codzienne odkurzanie. Przy wyborze odkurzacza nie należy oszczędzać. Zwróć uwagę na jego moc i energię, ponieważ pozbycie się sierści wymaga wysokiej mocy odkurzacza - zwłaszcza jeśli na domiar wszystkiego mamy w mieszkaniu dywany z dłuższym włosiem.

Rolka do ubrań

Dostępna jest praktycznie w każdym sklepie. Zarówno w dużych marketach, jak i w sklepach odzieżowych. Dzięki pokryciu rolki przez lepki klej, po przejechaniu nią przez materiał, wszystkie włoski pozostaną na lepkim kawałku papieru. Możesz potraktować nią także dywany oraz meble obite wszelkimi materiałami.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie