Skuteczne zabiegi na odchudzanie i cellulit. Sprawdź, które działają naprawdę

Skuteczne zabiegi na odchudzanie i cellulit. Sprawdź, które działają naprawdę

Współczesna medycyna estetyczna oferuje skuteczne zabiegi odchudzające i zwalczające cellulit. Endermologia, terapia ultradźwiękami czy zabiegi z wykorzystaniem pola magnetycznego to tylko niektóre z najnowszych technologii, jakie oferują nowoczesne gabinety. Które zabiegi nadają najlepsze rezultaty jeśli chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej, usuwanie cellulitu i modelowanie sylwetki? Poznajcie ich nazwy.
Reklama
Co zrobić, gdy tradycyjne sposoby na schudnięcie i cellulit nie przynoszą rezultatów? Czasami mimo długotrwałych wysiłków waga spada opornie lub w ogóle, a "skórka pomarańczowa" nadal szpeci uda i pośladki. To sygnał, że ciało potrzebuje specjalnego wspomagania, by poradzić sobie z problem. Warto wtedy sięgnąć po zaawansowane rozwiązania, jakimi są zabiegi medycyny estetycznej nakierowane na redukcję tkanki tłuszczowej. Obecnie istnieje wiele terapii, które niezwykle skutecznie usuwają cellulit i modelują sylwetkę. Jaki zabieg wybrać z tego gąszczu nowinek? Najlepiej zdać się na fachową wiedzę i doświadczenie specjalistów. Klinika Lekarsko-Kosmetologiczna Beauty4Ever to wykwalifikowany zespół lekarzy, kosmetologów, dietetyków i fizjoterapeutów zapewniający kompleksową opiekę w walce o smukłą sylwetkę. Dla każdego pacjenta opracowują optymalny plan terapii w oparciu o indywidualne potrzeby i bezpiecznie przeprowadzają go przez kolejne etapy leczenia. Wszystko po to, by pacjent uzyskał jak najlepsze efekty i w końcu mógł cieszyć się zadbanym, szczupłym ciałem bez cellulitu. Ale od początku.

Po pierwsze: zdrowa dieta 

Walka z uporczywymi kilogramami i cellulitem to tak naprawdę złożony proces, który wymaga interdyscyplinarnego podejścia i fachowej wiedzy. Niejednokrotnie nie wystarczy odstawić niezdrowe przekąski i poddać się zabiegom odchudzającym, aby uzyskać szczupłe ciało. W pierwszej kolejności należy zadbać o zbilansowana dietę oraz regularną aktywność fizyczną, a także wykluczyć organiczne przyczyny nadwagi takie jak zaburzenia hormonalne lub metaboliczne. Może się bowiem okazać, że za problemy ze schudnięciem odpowiada źle dobrana dieta albo - prawdziwa zmora naszych czasów - insulinooporność. Jest to stan, w którym organizm zbyt słabo reaguje na prawidłowe ilości insuliny i zaczyna produkować jej coraz więcej, co z kolei prowadzi do nadwagi, rozwoju cukrzycy typu II i chorób układu sercowo-naczyniowego. Jeśli mimo solidnych wysiłków waga nie spada albo nawet rośnie, a tłuszcz nadal zalega w problematycznych partiach, to znak, że trzeba udać się po pomoc do specjalisty. Dietetyk z Kliniki Beauty4Ever przeprowadzi szczegółowy wywiad, zaleci niezbędne badania i stworzy plan żywieniowy dostosowany do indywidualnych potrzeb, uwzględniając m.in. styl życia, plan dnia, preferencje żywieniowe, umiejętności kulinarne oraz wyniki testów genetycznych i nietolerancji pokarmowych.
Reklama
Pod okiem trenera żywieniowego pacjent ma szansę pozbyć się złych nawyków i zmienić dotychczasowy styl życia tak, by móc cieszyć się zdrowiem i szczupłą sylwetką na stałe.

Najlepsze metody na tłuszcz i cellulit

W walce o szczupłe ciało z pomocą przychodzą nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej pomagające redukować tkankę tłuszczową oraz cellulit. Warto się na nie zdecydować, jeśli chcemy wspomóc odchudzanie w miejscach szczególnie opornych na dietę i ćwiczenia: brzuch, uda, ramiona czy talia. Nieoceniona pod tym względem jest endermologia, czyli masaż podciśnieniowy, który pobudza metabolizm tkanki tłuszczowej oraz stymuluje do produkcji włókien kolagenowych. Zabieg pomaga usunąć cellulit tłuszczowy, powierzchniowy i obrzękowy (wodny) nawet o 70 procent w ciągu trzech zabiegów, jak również wymodelować sylwetkę i ujędrnić wybrane partie. Inna, bardzo skuteczna metoda zmniejszenia obwodów ciała oraz eliminowania "skórki pomarańczowej" opiera się na technologii wolnozmiennego pola magnetycznego o małej częstotliwości - Cosmosoft Redustim. Dzięki zastosowaniu pola magnetycznego możliwe jest nie tylko rozbicie tkanki tłuszczowej znajdującej się pod skórą, ale również dotarcie do tłuszczu trzewnego, który otula narządy wewnętrzne. Jego nadmiar upośledza prace organów i zwiększa ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, niepłodności oraz rozwoju cukrzycy typu II. Zabiegi z wykorzystaniem pola magnetycznego są świetnym uzupełnieniem diety odchudzającej u osób bardzo otyłych, mających trudności z wykonywaniem ćwiczeń fizycznych. Można je stosować również w celu usunięcia miejscowych otłuszczeń, np. likwidacji podwójnego podbródka, poprawy jędrności skóry szyi i dekoltu oraz poprawy owalu twarzy. Obwody ciała można zmniejszyć całkowicie bezinwazyjne dzięki zabiegowi z wykorzystaniu fal ultradźwiękowych - Ultraformer III HIFU .
Reklama
Do problematycznych miejsc przykładana jest specjalna głowica emitująca dźwięki. Penetrują one nagromadzone komórki tłuszczowe, powodując ich obkurczenie lub całkowitą redukcję, a także inicjują produkcję włókien kolagenu. Uwolnione z komórek ciepło pobudza krążenie krwi, dzięki czemu możliwe jest lepsze rozprowadzenie składników odżywczych w tkankach, co z kolei przekłada się na szybszą regenerację skóry. Warto pamiętać, że proces regeneracyjny postępuje przez kolejne 3-6 miesięcy, więc dopiero po tym czasie można spodziewać się pełnego efektu. Nowoczesne urządzenia dodatkowo łączą terapię ultradźwiękami z radiofrekwencją (kontrolowanym nagrzewaniem tkanki). To prawdziwa turbobroń na niechciany tłuszcz!

Skuteczne zabiegi na odchudzanie i cellulit 

Gabinetu Medycyny Estetycznej Beauty4Ever oferuje najskuteczniejsze na rynku zabiegi odchudzające i antycellulitowe, do których wykorzystuje sprzęt najnowszej generacji. Wybór procedur jest tak szeroki, że z pewnością każdy zadzie coś dla siebie. Niemniej warto przybliżyć te zabiegi, które cieszą się największym uznaniem wśród klientów ze względu na swoją wysoką skuteczność w walce z tkanką tłuszczową. Endermologie LPG Allliance Całkowicie naturalna i nieinwazyjna metoda modelowana sylwetki, usuwania cellulitu i tkanki tłuszczowej. Urządzenie z nową głowicą Alliance CELLU M6® umożliwia wyszczuplenie obszarów odpornych na dietę i ćwiczenia (m.in. brzuch, uda, ramiona, talia, boczki i wewnętrzna strona ud). Nowa opatentowana głowica LPG łączy w sobie masaż podciśnieniowy i rolkę masującą fałdę, które działają razem, aby dokładnie pobudzać i mobilizować funkcje skóry jak i tkanki łącznej. Aparat rozbija grudki tłuszczowe i rozluźnia zwłóknienia, dzięki czemu możliwe jest wygładzenie powierzchni i wymodelowania sylwetki. Nowy czujnik rozpoznawania typu skóry Alliance dostosowuje stymulację do każdego rodzaju ciała. Wyraźna poprawa wyglądu problematycznych miejsc następuje już po trzech zabiegach. Obwód w talii może zmniejszyć się nawet o 5,2 cm, a cellulitu ubywa nawet o 67%. Endermologie LPG Integral Ceniony, bardzo skuteczny zabieg na cellulit i redukcję tkanki tłuszczowej oparty na technice lipomasażu.
Reklama
Urządzenie Endermologia Cellu M6™ Integral pozwala przeprowadzić precyzyjny masaż określonych partii ciała przy pomocy komputerowo sterowanych rolek masujących. Poruszają się one niezależnie i z różnymi prędkościami, co w połączeniu z podciśnieniem odpowiednio kształtuje i rozmasowuje fałdę skórną. Zabieg trwa około 35 minut i jest całkowicie nieinwazyjny. Nie wymaga też okresu rekonwalescencji czy dodatkowych czynności pozabiegowych. Efekty w postaci wyraźnie zredukowanego cellulitu oraz zwiększenia napięcia i elastyczności skóry widać już po 6 zabiegach. Ultraformer III HIFU Innowacyjny lifting bez skalpela wykorzystujący nowoczesną technologię ultradźwięków HIFU do zmniejszenia obwodów ciała i silnego ujędrnienia skóry. Urządzenie Ultraformer III emituje w głąb skóry wysokoenergetyczną falę ultradźwiękową, która powoduje rozgrzanie tkanki. Wskutek wibracji fal dźwiękowych komórki skóry zostają pobudzone do regeneracji i wytwarzania nowego kolagenu. Aparat pozwala kontrolować głębokość działania fal, dlatego możliwe jest działanie na różnych poziomach skóry, w zakresie od 1,5 do 9 mm w głąb. Podczas zabiegu zostaje zainicjowany proces regeneracyjny, który postępuje przez kolejne 3-6 miesięcy. Skóra z tygodnia na tydzień staje się gładsza i bardziej sprężysta. Terapia jest całkowicie bezbolesna i nie wymaga rekonwalescencji. Można ją przeprowadzić o dowolnej porze roku. Cosmosoft Redustim Obecnie najskuteczniejszy system eliminacji tłuszczu trzewnego. Całkowicie bezbolesny zabieg wyszczuplający dla osób z otyłością, które chciałyby przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej na całym ciele. Doskonała terapia odchudzająca dla osób, u których dieta i ćwiczenia nie przyniosły efektów. Redustim® to urządzenie medyczne (klasa IIa), które eliminuje nadmiar podskórnej tkanki tłuszczowej, jak również spala tłuszcz trzewny, wykorzystując technologię wolnozmiennego impulsowego pola magnetycznego. Pole magnetyczne niskiej częstotliwości wywołuje niezauważalne skurcze mięśni gładkich, których zapotrzebowanie energetyczne prowadzi do spalania tłuszczu.
Reklama
Zastosowanie dodatkowego mechanizmu mikrociśnienia ułatwia i przyspiesza odprowadzanie wytworzonych w trakcie zabiegu prostych kwasów tłuszczowych do układu limfatycznego, a następnie ich redukcję. Badania potwierdziły, że średni ubytek w obwodzie pasa po 13 sesjach trwających 30 minut, wynosi 6,1 cm. VelaShape Modelowanie sylwetki bez skalpela umożliwia innowacyjne urządzenie VelaShape. Bazuje na technologii Elos™ łączącej masaż podciśnieniowy i mechaniczny z energią bipolarnego prądu RF i podczerwoną energią świetlną. VelaShape powoduje przyspieszenie krążenia w tkance tłuszczowej, zwiększenie się ilości tlenu dostarczanego do komórek tłuszczowych oraz pobudzenie metabolizmu, który wpływa na szybsze spalanie tłuszczu. Zadowalające efekty VelaShape są zauważalne po okresie 4-6 tygodni przy wykonywaniu zabiegów w odstępie 7 dniowym. Już po pierwszym zabiegu widoczna jest poprawa wyglądu sylwetki. Doskonałe efekty daje zaś wykonanie 4 zabiegów. Exilis Zabieg nazywany "liposukcją bez skalpela". Przełomowe połączenie terapii ultradźwiękami i radiofrekwencji, które do tej pory były stosowane osobno, pozwoliło stworzyć niezwykle skuteczny system redukcji tkanki tłuszczowej. Exilis eliminuje cellulit, zmniejsza obwody ciała, ujędrnienia oraz wygładza skórę. Wszystko to następuje zgodnie ze schematem: rozpoznanie - izolacja - dezaktywacja (technologia RID). Urządzenie Exilis podgrzewa wybrany obszar ciała do temperatury ponad 40 stopni Celsjusza, wskutek czego dochodzi do przyśpieszenia procesów metabolizmu i rozbicie komórek tłuszczowych. Zmagazynowany w nich tłuszcz zostaje roztopiony i uwolniony z komórek, a następnie wydalony z organizmu. Rozgrzewanie nie tylko eliminuje komórki tłuszczowe, lecz także wpływa na produkcję kolagenu. Zabieg Exilis jest uznawany za niezwykle skuteczny, ponieważ szybko widać ubytek wagi a efekt utrzymuje się bardzo długo. Już po pierwszej sesji można liczyć na zmniejszenie obwodu ciała o 2-5 cm. Najlepsze efekty otrzymuje się po serii 4-6 zabiegów wykonywanych w odstępie 7-10 dni.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama