Jak rozpoznać, że jesteś w toksycznym związku?

Jak rozpoznać, że jesteś w toksycznym związku?

Szczęśliwy i zdrowy związek daje obojgu partnerom oparcie i bezgraniczne poczucie bezpieczeństwa. W takiej relacji mamy możliwość się realizować i nie kryć swoich emocji. W toksycznej relacji oczywiście zdarzają dobre momenty, jednak nie trwają one długo a dodatkowo mogą się pojawić niżej wymienione sytuacje:
Przejdź do galerii zdjęć
Źródło zdjęć: pinterest.com
Zobacz galerię zdjęć: Jak rozpoznać, że jesteś w toksycznym związku?
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Zespół Otella
Zespół Otella czy też syndrom Otella jest jednym ze skutków choroby alkoholowej. Występuje nawet u 30% alkoholików. Zdecydowanie częściej pojawia się u mężczyzn niż u kobiet. Osoby, które go doświadczają, kompletnie nie widzą, że ich oskarżenia o niewierność są zupełnie bezpodstawne. Jakie są objawy zespołu Otella i czy może być on dziedziczony?
Jakie filmy wybrać na wieczór we dwoje?
Macie ochotę na spokojny odpoczynek w domu? Oderwijcie się na chwilę od codziennych obowiązków i zorganizujcie sobie wieczór filmowy dla dwojga. Taka randka to doskonały sposób na wspólny relaks i poświęcenie czasu swojemu partnerowi lub partnerce. Oto lista kilku ponadczasowych dzieł kinematografii, które idealnie sprawdzą się na romantyczny seans we dwoje.
toksyczna matka
Dziecko jest jak gąbka, która chłonie wszystko od swoich rodziców. Bezgranicznie im ufa i podświadomie liczy na to, że jego bliscy chcą dla niego jak najlepiej. Czasami jednak to rodzicielstwo przerasta dorosłych  i wtedy mamy do czynienia z terminem: toksyczny ojciec lub toksyczna matka. Takie toksyczne relacje mogą zniszczyć nie tylko dzieciństwo pociechy, ale również całe dorosłe życie. Jakie są cechy toksycznej matki? Czy są jakieś znaki ostrzegawcze, które mogą pomóc nam uchronić się przed taką osobą? Jak się uwolnić od toksycznej matki? Sprawdź!