Kuchnia skrojona na miarę

Kuchnia skrojona na miarę

Przygotowywanie posiłków w domu dla jednych może być sposobem na relaks i polem do popisu, dla innych zaś – przykrym obowiązkiem. Jednak niezależnie od tego, czy jesteśmy urodzonymi kuchmistrzami, czy kulinarnym antytalentem, warto zadbać o to, by nasza kuchnia była urządzona w stylowy i efektowny sposób, a przede wszystkim była dostosowana do naszych potrzeb. Nawet jeżeli zamierzamy w niej gotować wyłącznie wodę na herbatę. Jak zatem stworzyć idealną aranżację kuchni?
Reklama
Kuchenne ściany – funkcjonalność i estetyka Ściany i podłogi w kuchni powinny nie tylko cieszyć oko i korespondować z ogólną koncepcją wystroju – duże znaczenie ma także ich bardziej praktyczna strona: łatwość w czyszczeniu. Jest to szczególnie ważne, gdy lubimy często przyrządzać najrozmaitsze potrawy. Po eksperymentach z serii „kuchnie świata” ktoś przecież musi posprzątać. Dlatego warto wybierać takie materiały, które szybko i bez większych trudności można będzie wyczyścić. Decydując się na płytki ścienne do kuchni, mamy obecnie ogromny wachlarz możliwości aranżacyjnych. Oprócz zróżnicowania kolorów i wzorów, z których możemy wykreować nawet najbardziej fantazyjną, designerską kompozycję, mamy do dyspozycji także płytki ceramiczne imitujące np. drewno, beton czy kamień. Takie rozwiązanie pozwoli nam nieco zmniejszyć koszty wykończenia ścian i podłóg, bez rezygnacji z wymarzonej stylistyki wnętrza, okraszonej nutą luksusu w postaci eleganckiej a’la marmurowej posadzki czy minimalistycznych płyt betonowych na ścianie.
Reklama
Światło nie tylko w lodówce Ważnym aspektem kuchennego designu jest też światło. Możemy oczywiście pójść na skróty i zamontować jedną górną lampę, której jedynym dopełnieniem będzie światełko pod okapem kuchennym. Ale znacznie lepszym pomysłem będzie takie rozplanowanie oświetlenia kuchni, by współtworzyło ono klimat wnętrza, a przy okazji – było dla nas komfortowe podczas codziennych czynności. Aby osiągnąć pożądany efekt, możemy rozmieścić kilka źródeł światła po całym pomieszczeniu, np. wisząca, regulowana lampa nad stołem czy wyspą kuchenną, taśma LED nad blatem czy małe kinkiety przy oknach. Zanim chwycisz za szpachlę Jeżeli nasza kuchnia ma być rzeczywiście skrojona na miarę naszych potrzeb i oczekiwań, trzeba zacząć od rzetelnego zaplanowania całej koncepcji wystroju.
Reklama
Projekt kuchni możemy zamówić u architekta wnętrz lub przynajmniej skonsultować z ekspertem w tej dziedzinie. Pamiętajmy jednak, że nie musimy bezwarunkowo akceptować wszystkich propozycji, które podsunie nam specjalista, lecz wybierać tylko to, co rzeczywiście trafia w nasze gusta i wymagania. Jeżeli planujemy wystrój samodzielnie, możemy zaczerpnąć inspiracji na portalach o tematyce wnętrzarskiej czy na stronach internetowych salonów jak Mo Design. Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje zakupowe, warto dokładnie przemyśleć każdy detal – dzięki temu unikniemy zbędnych wydatków, a zamiast chaotycznej zbieraniny przedmiotów i sprzętów uzyskamy
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama