Najważniejsze jest Twoje wnętrze. Jak o nie zadbać?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Najważniejsze jest Twoje wnętrze. Jak o nie zadbać?

Ściany pomalowane, meble ustawione, a ty czujesz, że twojemu wnętrzu czegoś brakuje? Atmosferę domu tworzą pozornie nieistotne dodatki. Dobierz je i zobacz, jak twój dom zyskuje duszę.

Zasłony

Pełnią przede wszystkim funkcję praktyczną, ale kto powiedział, że nie mogą być przy okazji oryginalną dekoracją? Zasłony dobieramy kolorystycznie do ścian i mebli lub przeciwnie – wybieramy mocno kontrastujące kolory. W każdym przypadku dobrze jest sięgnąć po wysokogatunkowe luksusowe tkaniny o ponadczasowym wzornictwie. Dobrze sprawdzą się zasłony z kolekcji Evy Minge dostępne w sieci salonów Eurofirany oraz w sklepie internetowym. W małym wnętrzu, zamiast firan można zamontować rolety klasyczne lub rzymskie.

Firany

Byle jakie, byle przepuszczały światło? O nie! Po pierwsze, nie trzymajmy się sztywno tradycji – firanki nie muszą być białe. Po drugie – nie musimy kupować gotowych firanek w sklepie, zwłaszcza gdy mamy nietypowe rozmiary okien. Firanki szyte na wymiar można zamówić choćby w najbliższym salonie sieci Eurofirany. Do dyspozycji mamy wiele wzorów, kolorów, gatunków i stylów. Zobacz: Flamenco w oknie – poznaj firanki hiszpanki. Tak, firanki to coś, co nada wnętrzu prawdziwie domową atmosferę.

Obrusy

Czym byłby elegancki stół bez obrusa? Przy okazji świąt obowiązkowo kładziemy biały obrus, ale na co dzień możemy nieco zaszaleć z kolorami. To właśnie stół i rozłożony na nim obrus mogą codziennie aranżować wnętrze na nowo. Nie wierzysz? Zamień chłodny błękitny obrus na ciepły pomarańczowy i zobacz, jak zmienia się twój sposób odbierania salonu. Wzorzyste, gładkie, haftowane, jednobarwne i wielokolorowe – wybór jest doprawdy ogromny. A jeśli masz ładny stół i nie chcesz go całkiem zasłaniać, możesz poprzestać na położonym na środku bieżniku.

Ceramika

Nawet jeśli upierasz się, że w twoim domu nie będzie żadnych figurek zbierających kurz, to na pewno przyda ci się ładna cukiernica, elegancka patera na owoce, czy choćby wazon na kwiaty. Zamiast kupować tak samo modny, jak i tandetny plastik, postaw na ładne wyroby z ceramiki lub ze szkła. Są ponadczasowe i ładnie komponują się we wnętrzach w różnych stylach. Warto zadbać, by wszystkie ceramiczne dodatki były spójne pod względem koloru i wzoru. Unikniemy wrażenia chaosu i przypadkowości – radzi Edyta, dekoratorka marki Eurofirany z salonu firmowego na Targówku w Warszawie.

Sztuczne kwiaty

Każdy przyzna, że kwiaty ożywiają wnętrze, są nie tylko ozdobą, ale i dowodem na to, że w domu naprawdę toczy się życie. Jednocześnie sporo osób rezygnuje z hodowania kwiatów z braku czasu lub systematyczności. Niejakim kompromisem mogą być sztuczne kwiaty ustawiane w wazonach lub w doniczkach na parapecie. Jeśli trochę poszukasz, na pewno znajdziesz produkty dobrej jakości, wiernie imitujące żywe rośliny. Możesz zdecydować się na jeden gatunek, np. kaktusy, lub stworzyć w salonie prawdziwą oranżerię.

Eurofirany to ogólnopolska sieć sprzedaży firan, zasłon, tekstyliów użytkowych i artykułów dekoracji wnętrz. Sprzedaż prowadzona jest w kilkudziesięciu salonach firmowych i w Internecie. Oferuje fachowe doradztwo własnych dekoratorów okien. Zasłony i firany na eurofirany.com.pl mogą być uszyte na indywidualne zamówienie, zgodnie z podanymi rozmiarami. Dla wygody klientów zarówno w sklepie internetowym, jak i wybranych salonach stacjonarnych wprowadzono możliwość płatności w systemie ratalnym.

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie