Włosy zimą wypadają? Trzy kluczowe porady, jak o nie zadbać!
Udostępnij Google News
Bez kategorii

Włosy zimą wypadają? Trzy kluczowe porady, jak o nie zadbać!

Zauważyłaś, że ostatnio gubisz więcej włosów: zostają na szczotce, czy na sitku w wannie? Po pierwsze, bez paniki! To normalne, że zimą tracimy włosy w zwiększonej liczbie. Naukowcy wiążą to ze zmniejszonym u kobiet poziomem estrogenu. W dodatku czynniki atmosferyczne (mrozy), czy przesuszone powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach nie sprzyjają naszym czuprynom.

Akceptować to jedno, ale poddać się - inna sprawa! O włosy zimą można umiejętnie zadbać, co ograniczy ich wypadanie. Co polecają eksperci?

Po pierwsze, odpowiednie nakrycie głowy. Mróz niekorzystnie wpływa na mieszki włosowe i może je uszkodzić. Dlatego czapka zimą to coś znacznie więcej niż kwestia mody. Najlepiej wybrać czapkę z naturalnych materiałów, niezbyt opinającą, by nie upośledzała krążenia.

Po drugie, nawilżanie. W ogrzewanych pomieszczeniach włosy przesuszają się. Dlatego zimą koniecznie wybierz nawilżające kosmetyki do włosów: odżywki i maski. Polecamy też olejowanie wysuszonych końcówek. Tak zapewnisz włosom nie tylko piękny wygląd, ale i zdrowie.

Po trzecie, dieta. Zimą w naszej diecie zmniejsza się udział owoców i warzyw, przez co może w niej zabraknąć witamin. Możliwości są dwie: albo zadbaj o to, by jeść więcej owoców i warzyw (zima to przecież czas najsmaczniejszych pomarańczy!), albo sięgnijmy po witaminowe suplementy diety. Uzupełnienie biotyny może być dobrym pomysłem.

Jeśli zastosujesz się do tych porad, wypadanie włosów z pewnością nie będzie uciążliwe. A wiosną czupryna jeszcze ci się zagęści, obiecujemy!

Źródło: www.unsplash.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie