Jak chronić włosy zimą? Koniecznie sięgnij po olejki do włosów
Udostępnij Google News
Uroda

Jak chronić włosy zimą? Koniecznie sięgnij po olejki do włosów

Okres jesienno-zimowy to trudny czas nie tylko dla naszej skóry, ale i włosów. Są narażone na wiele czynników, które mogą je zniszczyć lub osłabić. Efekt? Włosy elektryzują się, są kruche i łamliwe. By temu zapobiec warto sięgnąć po olejek do włosów.

Olejki do włosów to świetny sposób na pielęgnację włosów zimą. Dzięki swoim właściwościom pielęgnacyjnym i odżywczym, nasze włosy staną się mocniejsze i co najważniejsze, będą bardziej odporne na warunki zewnętrze. Najpopularniejszymi olejkami do włosów są: olejek arganowy i olejek rycynowy. Warto poznać ich właściwości i wiedzieć po który z nich warto sięgnąć.

Olejek arganowy - jako lek najbardziej ceniony olejek na świecie

Olejek arganowy, potocznie nazywany “płynnym złotem Maroka”. Do wyprodukowania 1 litra olejku tłoczonego na zimno potrzeba około 30 do 35 kilogramów owoców. Po olejek arganowy warto sięgać, gdy nie możemy uporać się ze zniszczonymi końcówkami włosów - olejek arganowy zapobiega ich rozdwajaniu. A jeśli zaaplikujemy go na skórę głowy, poprawia on stan włosów zaczynając od ich cebulek. Olejek posiada właściwości antyutleniające, które wzmacniają włosy i odbudowują ich strukturę, dzięki temu chronią je przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak: słońce, mróz czy zimny wiatr.

Olejek rycynowy - jako pielęgnacja delikatnych włosów zimą

Olejek rycynowy dzięki swojej budowie chemicznej po nałożeniu na włosy szybko się wchłania i zapewnia im niezbędne wartości odżywcze oraz nawilżające. Warto po niego sięgać, by nasze włosy stały bardziej lśniące, miękkie i puszyste. Dodatkowo, olejek rycynowy wspomaga zamknięcie łusek włosa i przyspiesza porost włosów.

Sięgając po olejek rycynowy, możemy go użyć, dodając do szamponu. Dzięki temu jego aktywny składnik, jakim jest kwas rycynolowy działa odżywczo oraz antybakteryjnie.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie