Jak wyczyścić czajnik z kamienia?

Jak wyczyścić czajnik z kamienia?

Jeżeli czujesz, że smak Twojej herbaty robi się drażniący i zdecydowanie inny niż kiedyś, otwórz pokrywkę swojego czajnika i sprawdź czy nie osadził się w nim kamień. Każda z nas powinna pamiętać o tym, że to urządzenie kuchenne powinno być odkamieniane przynajmniej 4-5 razy w roku.
Reklama
Możesz, a nawet powinnaś wykorzystać do tej czynności to, co naturalne. Wszystkie potrzebne Ci składniki znajdziesz w swojej kuchni, a jeśli nie, to z łatwością zdobędziesz je w każdym sklepie spożywczym. Pamiętaj, że kamień, który osadza się na dnie oraz na ściankach czajnika, wpływa negatywnie nie tylko na walory smakowe wody, ale i na nasze zdrowie. OCET Zdecydowany lider wśród naturalnych odkamieniaczy. Pomimo jego przykrego, często nielubianego zapachu, właściwości są zaskakujące! Kamień znika jak za tknięciem czarodziejskiej różdżki. Wystarczy, że wlejesz do czajnika ocet oraz wodę w proporcji jeden do jednego. Taką mieszankę należy zagotować i odstawić czajnik na dwie godziny. Po tym czasie zabierz się za czyszczenie urządzenia. Z pewnością będziesz zaskoczona, jak łatwo usuniesz kamień. Żeby pozbyć się przykrego zapachu octu, dokładnie wymyj i wyparz czajnik.
Reklama
CYTRYNA Sprawdzi się tu zarówno świeżo wyciśnięty sok z cytryny, jak i kwasek cytrynowy. Jeżeli chodzi o zastosowanie soku, pozostawiamy go w czajniku na około godzinę, po czym myjemy czajnik. Do kwasku cytrynowego należy dolać wody i zagotować całość. Obydwa sposoby są równie skuteczne i dodatkowo gwarantują przyjemny zapach w kuchni przez dłuższy czas. SODA OCZYSZCZONA Pisaliśmy o jej właściwościach czyszczących wielokrotnie. Tym razem także nie możemy jej pominąć! Soda zmiękczy nawet bardzo twardy kamień i pozwoli na jego odlepienie się od dna i ścianek czajnika. Wystarczy, że wsypiesz do czajnika kilka łyżeczek sody, dolejesz małą ilość wody i rozprowadzisz po miejscach zajętych przez kamień. Po godzinie możesz zabrać się za czyszczenie i parzenie czajnika. Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama