Jeśli regularnie uprawiasz seks to... Zgadzacie się z tym stwierdzeniem?
Udostępnij Google News
Związki

Jeśli regularnie uprawiasz seks to... Zgadzacie się z tym stwierdzeniem?

źródło: www.shemazing.net

Zapewne większość z nas wie, że seks ma mnóstwo zalet - dzięki niemu możemy jeszcze bardziej zbliżyć się partnera, jesteśmy szczęśliwsze. A dodatkowo, wpływa to na naszą aktywność fizyczną.
W ostatnim czasie lekarze doszli do jeszcze jednej zalety jaką daje nam współżycie z partnerem. Otóż jesteśmy bardziej... mądrzejsi.

W opublikowanym The Journals of Gerontology, Series B: Psychological and Social Sciences, naukowcy doszli do wniosku, że regularne uprawianie seksu ma związek z o wiele lepszym funkcjonowaniem naszego mózgu. Zwłaszcza u osób starszych. Autorami badania są naukowcy z uniwersytetu w Oksfordzie i Coventry, którzy zapytali 73 uczestników: mężczyzn i kobiet w wieku od 50 do 83 lat, o ich aktywność seksualną.
37 ankietowanych odpowiedziało, że uprawia seks raz w tygodniu, a 26 raz w miesiącu, za to 10 wcale. 
Kolejnym etapem było ocenienie funkcjonowania mózgu uczestników badania. Wyniki jasno pokazały, że osoby, które częściej uprawiają seks, osiągały średnio o dwa procent wyższe wyniki niż pozostali.
Może mieć to coś wspólnego z wydzielaniem neurohormonów, takich jak dopamina lub oksytocyna, które odpowiadają za przesyłanie sygnałów w mózgu.

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie