Terapeutyczna moc lawendy – jak wykorzystać lawendę w życiu codziennym?

Terapeutyczna moc lawendy – jak wykorzystać lawendę w życiu codziennym?

Relaksujący aromat lawendy to doskonały wybór dla osób, które w natłoku codziennych obowiązków poszukują skutecznych metod na wyciszenie i uspokojenie zmysłów. Lawenda pozwala się odprężyć, uspokaja, ułatwia zasypianie, a jej zapach może uczynić nasze mieszkanie miejscem, w którym będziemy chętnie odpoczywać.
Reklama

Kosmetyki do pielęgnacji ciała

Olejek lawendowy zawiera w sobie cenne substancje, które wspierają zabliźnianie i leczenie różnorodnych zmian skórnych. Rynek kosmetyczny oferuje nam aktualnie wiele produktów wykorzystujących lecznicze i odprężające właściwości lawendy. Na uwagę zasługują zwłaszcza kosmetyki ekologiczne, które gwarantują naszej skórze skuteczną i wartościową pielęgnację. Stosowanie lawendowych balsamów do ciała, szamponów i odżywek do włosów, peelingów oraz różnego rodzaju naturalnych musów i płynów do kąpieli nie tylko doskonale nawilży naszą skórę, ale i zagwarantuje chwilę relaksu po ciężkim, pełnym wyzwań dniu.

Mgiełki do pościeli

Odświeżające i relaksujące mgiełki do pościeli to fantastyczne rozwiązanie dla osób, które mają problemy ze snem. Mgiełki o aromacie lawendy zapewniają poczucie głębokiego odprężenia i skutecznie ułatwiają zasypianie.

Reklama

Można je wykorzystywać także do odświeżania garderoby lub jako niezwykle aromatyczne odświeżacze powietrza we wszystkich pomieszczeniach naszego domu.

Olejki eteryczne

Olejki eteryczne stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Zawdzięczają to wielu możliwościom ich wykorzystania, z których najważniejsze to aromaterapia oraz pielęgnacja skóry całego ciała. Zapach olejków lawendowych działa terapeutycznie, relaksuje i ułatwia zasypianie. Można wykorzystywać je do odprężających kąpieli, dodawać odrobinę do ulubionego balsamu do ciała (wspomagają one walkę z cellulitem), a także stosować w aromaterapii. Podgrzewając wybrany olejek w specjalnie do tego przeznaczonym kominku sprawimy, że delikatny zapach lawendy rozniesie się po całym naszym domu. Foto: www.pixabay.com

Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama