Jak mądrze dbać o skórę? Dobre nawyki dla zdrowej cery
Udostępnij Google News
Uroda

Jak mądrze dbać o skórę? Dobre nawyki dla zdrowej cery

Skóra to nasza wizytówka, która w pierwszej kolejności świadczy przede wszystkim o naszym wieku. Warto wiedzieć, że nie musi ona wcale odzwierciedlać faktycznego stanu naszej metryki – może wyglądać młodziej! Wystarczy mądrze o nią dbać i stosować się do kilku ważnych zasad.

Podstawowym przejawem troski o naszą skórę jest jej właściwa domowa pielęgnacja. Stanowi ona fundament starań o jej nienaganną kondycję. Istnieją jednak dodatkowe narzędzia i czynności, które mogą okazać się niezmiernie pomocne w walce o zdrową i promienną cerę.

Pielęgnacja zawsze i wszędzie

Codzienne rytuały pielęgnacyjne wykonywane w domowym zaciszu to najważniejszy krok na drodze do posiadania młodej i zadbanej skóry. Nie należy jednak zapominać o sytuacjach, w których nasza skóra potrzebuje równie intensywnej opieki jak podczas porannych i wieczornych podstawowych zabiegów. Jeśli zażywamy kąpieli w słonym morzu, bądź basenie pełnym chlorowanej wody, naszym nawykiem powinno stać się dokładne oczyszczanie twarzy po tych czynnościach. Nawet podczas beztroskiego urlopu warto pamiętać o tym obowiązku – zajmie on tylko parę minut, a nasza skóra będzie nam za to niezmiernie wdzięczna. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku korzystania z suchej lub parowej sauny. Termiczne zabiegi tego rodzaju mają co prawda zbawienny wpływ na naszą skórę (dogłębnie ją nawilżają i uelastyczniają, potrafią nawet wpłynąć na wygładzenie drobnych zmarszczek), jednak warto pamiętać, by wybierając się na saunę mieć przy sobie ulubiony tonik lub delikatny hydrolat, który nawilży i oczyści naszą skórę po zabiegu.

Dermatolog

Wizyta u lekarza tej specjalizacji nie musi mieć związku z konkretnymi dolegliwościami, alergiami, czy schorzeniami, które nam dokuczają. Pamiętajmy, że dermatolog wie na temat skóry i jej zdrowia niemal wszystko, dlatego jego doświadczenie może okazać się pomocne w naszych codziennych staraniach o właściwą kondycję cery. Najczęściej popełnianym przez kobiety błędem jest tak zwana autodiagnoza – same oceniają one rodzaj swojej skóry i na tej podstawie dobierają i kupują kosmetyki pielęgnacyjne. Szanse, że samodzielnie właściwie zdiagnozujemy potrzeby naszej skóry są niestety naprawdę nikłe, skutkuje to dostarczaniem niewłaściwych substancji cerze, a także wydawaniem pieniędzy na zbędne lub co gorsza szkodliwe kosmetyki. Pojedyncza wizyta u dermatologa pomoże nam ustalić czego tak naprawdę potrzebuje nasza skóra i jakie preparaty pielęgnacyjne będą dla niej najlepsze. Przy okazji warto też zbadać zmiany skórne i pieprzyki, które pojawiają się na naszym ciele. Odpowiednia ich diagnostyka jest niezwykle istotna dla naszego zdrowia.

Skóra zmienia się z wiekiem

Zmiany wywołane upływem czasu mają związek nie tylko z wyglądem, ale i z potrzebami naszej skóry. Krem, który stosujemy dzisiaj, za dwa lata nie będzie już stanowił odpowiedniego wsparcia dla naszej cery. Warto kontrolować zawartość kosmetyczki i dostosowywać ją do wieku naszej skóry. Pielęgnacja ewoluować musi razem z naszym ciałem, tylko wtedy będzie ona naprawdę skuteczna. Pamiętajmy też, by nie porywać się przedwcześnie na produkty o intensywnym działaniu, które przeznaczone są dla skóry znacznie starszej, niż nasza. Takim postępowaniem nie zapewnimy sobie raczej lepszych rezultatów, przysporzymy za to skórze kłopotu, zwłaszcza w perspektywie czasu – starzejąc się nasza cera domagać się będzie coraz większej ilości bogatych składników, które zapewnić powinny odżywienie i właściwe nawilżenie.

Foto: www.pinterest.com, www.pixabay.com

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie