Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły?
Udostępnij Google News
Uroda

Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły?

Masz problem z kondycją i gęstością Twoich włosów? Zauważyłaś, że są pozbawione blasku? Jeżeli zależy Ci na tym, żeby zapuścić włosy lub nadać im gęstości, poznaj sposoby, które Ci w tym pomogą!

Przede wszystkim - nie bój się fryzjera

Praktycznie każda z nas, która zdecydowała się na zapuszczanie włosów, omija salony fryzjerskie wielkim łukiem. To jest właśnie nasz błąd! Żeby włosy mogły rosnąć, muszą być zdrowe. Zadbaj o dobrą kondycję swoich końcówek, by nie pozwolić na ich łamanie i rozdwajanie. Zdecyduj się na regularne podcinanie końcówek przynajmniej raz na 3 miesiące. Pamiętaj, że jest to absolutne minimum!

Jakich kosmetyków używasz?

Przyjrzyj się bardziej uważnie tej kwestii. Niektóre kosmetyki mogą okazać się szkodliwe dla naszych włosów. Wybieraj przede wszystkim kosmetyki o naturalnym, jak najbardziej ekologicznym składzie, bez kolosalnej listy chemikaliów. W pierwszej kolejności zadbaj o jak najbardziej naturalny skład Twojego szamponu do włosów oraz odżywki. Nie zapomnij o wzmacnianiu włosów za pomocą olejków. Sprawią one, że włosy będą mocne, lśniące i po prostu zdrowe. Najczęściej polecane są: olejek tymiankowy, rycynowy, imbirowy, rozmarynowy, czosnkowy, łopianowy, gorczycowy czy laurowy.

Zwróć uwagę na to, jak traktujesz swoje włosy

  • Pierwszą ważną kwestią jest to, jak często je szczotkujesz. Powinnaś robić to dwa razy dziennie. Nie dość, że pozbędziesz się połamanych i już martwych włosków, to pobudzisz mieszki włosowe do pracy. Pamiętaj, że nie powinno się szczotkować mokrych włosów, ponieważ są one wtedy kilkukrotnie bardziej narażone na uszkodzenia.
  • Drugą równie istotną sprawą jest to, w jaki sposób suszysz swoje włosy. Jeżeli suszarka jest Twoją przyjaciółką, postaraj się nieco ograniczyć tą znajomość. Co jakiś czas pozwól swoim włosom na to, żeby wyschły samodzielnie. Jeśli kładziesz się spać z mokrymi włosami - wiedz, że je to osłabia.
  • Kolejnym ważnym tematem jest to, w jaki sposób układamy nasze włosy. Zazwyczaj używamy do tego prostownicy lub lokówki. Wiadomo, że dzięki tym sprzętom możemy sprawnie poradzić sobie z nieładem na naszej głowie. Jeśli jednak na jakiś czas zrezygnujesz z suszarki i lokówki lub chociaż ograniczysz ich używanie, Twoje włosy zdecydowanie odżyją!
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie