Najlepsze sposoby na nawilżenie skóry: Maseczka w płachcie

Najlepsze sposoby na nawilżenie skóry: Maseczka w płachcie

Przejdź do galerii zdjęć
Nawilżanie pozbawionej blasku i zdrowego wyglądu skóry to niezwykle ważny element pielęgnacji. Pamiętajmy, że codzienne stosowanie odżywczego kremu nie zawsze wystarczy, by zachować odpowiedni poziom nawilżenia naszej skóry. Warto sięgać po dodatkowe metody, które zagwarantują nam świetlistą  i błyszczącą cerę.
Reklama
Maseczki w płachcie, zwane także kompresami, od jakiegoś czasu cieszą się dużym powodzeniem. Nic w tym dziwnego, potrafią one dostarczyć skórze cennych składników, są niezwykle skuteczne, a ich stosowanie wiąże się też z chwilą odprężenia i przyjemnego relaksu. Szybka regeneracja Mroźne zimowe warunki atmosferyczne, a także suche powietrze w pomieszczeniach objętych ogrzewaniem, mają wpływ na widoczne przesuszenie naszej skóry. Latem i wiosną jej kondycja osłabiona zostaje przez promienie słońca. Dodatkowe czynniki oddziałujące negatywnie na poziom nawilżenia skóry to stres i nieprzespane noce. Jeżeli cera traci blask, staje się ziemista i sucha - oznacza to, że potrzebuje natychmiastowego nawilżenia. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi maseczka w płachcie, która w przeciągu paru minut jest wstanie dostarczyć naszej twarzy cennych, silnie nawilżających składników odżywczych. Regularne stosowanie Maseczki w płachcie najlepiej stosować przynajmniej dwa razy w tygodniu.
Reklama
Daje to gwarancję utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, pozwala też widocznie ją wygładzić i wpłynąć korzystnie na jej ogólny stan. Możemy stosować je w ciągu dnia, traktując jako dodatkowy zabieg pielęgnacyjny, ale warto też od czasu do czasu zastępować nimi stosowany przez nas przeważnie krem nawilżający. Maskę nakładajmy na twarz po dokładnym oczyszczeniu i tonizowaniu cery. Sposób użycia Wyciągając maseczkę z opakowania dobrze jest mieć pod ręką ręcznik, który zabezpieczy nas przed rozlaniem płynu ociekającego z płachty. Jeżeli maseczka pokryta jest fabrycznie plastikową folią, należy się jej pozbyć przed użyciem produktu. Z reguły nie ma znaczenia którą stronę płachty przykładamy do twarzy - jeśli producent nie wspomniał o tym w instrukcji, obowiązuje nas pełna dowolność. Nadmiar maseczki, który pozostanie w opakowaniu i ściekać będzie z kompresu, warto wykorzystać smarując nim szyję, okolicę dekoltu, a nawet dłonie.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: sheet mask
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama