Czy różnią się dermokosmetyki od tradycyjnych kosmetyków, jakie możemy znaleźć w drogerii?
Przejdź do galerii zdjęć
W ostatnich latach coraz częściej zwracamy uwagę na pielęgnację skóry twarzy i ciała. To wszystko dzięki różnym metodom pielęgnacji, które docierają do nas na przykład z Japonii. Również wiele z nas zaczyna czytać składy kosmetyków do pielęgnacji, dzięki czemu unikamy składników, które zamiast upiększyć, szpecą naszą skórę.
Reklama
Swoją popularność zdobyły również kosmetyki zaliczane do kategorii dermokosmetyki. Ich nazwa powstała dzięki połączeniu dwóch pojęć: kosmetyków i farmaceutyków. Do dermokosmetyków zaliczamy przede wszystkim kremy nawilżające i kremy przeciw starzeniu. Dermokosmetyki wyróżniają się aktywnymi biologicznymi składnikami, których zadaniem jest działać podobnie jak leki. Mogą po nie sięgać osoby, które mają zdrową skórę, jak i te zmagające się z niedoskonałościami. Dermokosmetyki dostępne są w aptekach, wybranych drogeriach oraz drogeriach internetowych.
Przed zakupem dermokosmetyków warto skonsultować się z dermatologiem lub kosmetologiem, który dobierze odpowiedni produkt do naszego typu skóry oraz indywidualnych potrzeb.
Sporą różnicą pomiędzy kosmetykami a dermokosmetykami jest fakt, że te drugie produkowane są w warunkach, które przypominają laboratoria w których produkowane są farmaceutyki.
Receptury dermokosmetyków powstają przy współpracy chemików, kosmetologów i dermatologów. Także testy dermatologiczne przeprowadzane są na bardzo wrażliwej skórze.
Jedną z popularniejszych marek dermokosmetyków jest Bioderma, której technologia opiera się na znajomości skóry i jej mechanizmów biologicznych. Dzięki naukowemu podejściu. W ofercie znajdziemy między innymi dermokosmetyki dedykowane dla:
Eucerin to niemiecka marka dermokosmetyków, która należy do tych z najdłuższą historią oraz najczęściej polecanych przez profesjonalnych dermatologów.
Używanie tylko i wyłącznie żeli i kremów do mycia twarzy nie sprawi, że z naszej twarzy zmyjemy resztki makijażu i brudu, który się zebrał przez cały dzień.
Z pomocą przychodzi szczoteczka do oczyszczania twarzy. Na rynku możemy znaleźć różnego rodzaju szczoteczki do twarzy: od silikonowych po soniczne i elektryczne. Czy warto po nie sięgać?
Szczoteczka do oczyszczania twarzy - dlaczego warto?
Szczoteczka do oczyszczania twarzy nie tylko wspomoże nam dokładnie oczyścić naszą skórę, ale również w połączeniu z naszym ulubionym kosmetykiem do mycia twarzy, pozwoli nam zachować zdrowy wygląd naszej skóry. Świetnie się sprawdzi dla osób, które borykają się z niedoskonałościami skóry czy trądzikiem.
Jednak przeciwwskazaniem szczoteczek do oczyszczania twarzy są:
Reklama
- Skóra odwodniona
- Skóra sucha i atopowa
- Wrażliwa skóra dziecka
- Skóra podrażniona
- Skóra wrażliwa
- Ochrona przed słońcem
- Trądzik i niedoskonałości
- Włosy i skóra głowy
- Wrażliwość i nietolerancja
- Zmarszczki i starzenie
- Trądzik i skóra z problemami
- Zaczerwienienie
- Plamy pigmentacyjne
- Skóra sucha
- Sucha i atopowa skóra ciała
- Problemy z włosami i skórą głowy
Reklama
Reklama
- cera naczynkowa;
- cera atopowa;
- cera sucha i zaczerwieniona;
- łojotokowe zapalenie skóry;
- zapalenie mieszków włosowych;
- świąd;
- egzemy;
- alergie;
- urazy, uszkodzenia skóry
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: Dermokosmetyki
Artykuł sponsorowany
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Reklama
© 2025 ZaradnaKobieta.pl