Depilacja pastą cukrową - jak wykonać depilację pastą cukrową w domu?

Depilacja pastą cukrową - jak wykonać depilację pastą cukrową w domu?

Przejdź do galerii zdjęć
Istnieje kilka stosowanych przez kobiety metod depilacji ciała. Różnią się one efektem i jego trwałością, a także stopniem bólu, który odczuwać możemy podczas zabiegu. Pasta cukrowa to metoda nie tylko skuteczna i mało bolesna, ale i zdrowa. Jak prawidłowo wykonać depilację pastą cukrową w domowym zaciszu?
Reklama
Depilacja pastą cukrową zapewnić nam może gładką skórę nawet na okres 2-3 tygodni. Jej niewątpliwą zaletą jest możliwość przeprowadzania zabiegu nawet na wrażliwej, skłonnej do alergii skórze. Pękające naczynka i żylaki także nie są przeciwwskazaniem do przeprowadzenia tego rodzaju depilacji. Pasta cukrowa nie przykleja się bezpośrednio do skóry, jedynie okleja porastające ją włoski. Dzięki temu depilacja nie jest aż tak bolesna i nie pozostawia po sobie agresywnych podrażnień naskórka.

Depilacja pastą cukrową na zimno

Pastę cukrową przeznaczoną do depilacji możemy kupić w formie gotowej w sklepie lub przygotować ją samodzielnie w domu. Aby wykonać depilację na zimno, nakładamy odrobinę pastę na dłonie i rozgniatamy ją palcami jak plastelinę. Staramy się wyrabiać ją tak długo, aż zacznie kleić się w dłoniach i przybierze złocisty kolor. Wyrobioną w ten sposób pastę rozkładamy na fragmencie skóry w taki sposób, by powstała około 4 cm warstwa.
Reklama
Po ułożeniu pasty należy OD RAZU energicznie ją oderwać. Pasta cukrowa jest niezwykle wydajna, dlatego oderwany fragment można ponownie rozrobić w dłoniach i użyć na kolejnym fragmencie skóry.

Depilacja pastą cukrową na ciepło

Aby przeprowadzić depilację skóry na ciepło, w pierwszej kolejności należy umieścić pastę cukrową w szklanej miseczce, a następnie włożyć ją do gorącej wody. Czekając na rozpuszczenie pasty, możemy zająć się przygotowaniem skrawków materiału, które posłużą do zrywania jej podczas depilacji. Po rozpuszczeniu w gorącej kąpieli pasta cukrowa nie powinna być zbyt ciepła. Drewnianą lub plastikową szpatułką nakładamy niewielką jej ilość na wybrany fragment skóry, a następnie przyklejamy materiał, dokładnie przyklepując go palcami. Materiał zrywamy energicznym ruchem, a czynność powtarzamy do skutku.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: pasta cukrowa
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama