Olejek z drzewa herbacianego - poznaj jego właściwości!

Olejek z drzewa herbacianego - poznaj jego właściwości!

Przejdź do galerii zdjęć
Olejek z drzewa herbacianego ma niezwykle szeroki wachlarz zastosowań, a jego cenne właściwości mogą skutecznie wspierać nasze zdrowie, urodę, a nawet codzienne, prozaiczne czynności! Do czego może nam się przydać olejek z drzewa herbacianego?
Reklama
untitled-collage-24

Olejek z drzewa herbacianego dla zdrowia i urody

Olejek z drzewa herbacianego posiada cenne właściwości lecznicze, charakteryzuje się bowiem działaniem antywirusowym, przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym. Może on stanowić doskonałe wsparcie podczas leczenia uciążliwych objawów przeziębienia, takich jak kaszel i katar, a także wpływać na wzmocnienie odporności naszego organizmu. Zalety olejku herbacianego wykorzystywać możemy także podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych związanych z naszą skórą, włosami i paznokciami.
Reklama
Może on być naturalnym wsparciem w leczeniu problemów dermatologicznych. Aplikacja olejku z drzewa herbacianego na skórę dotkniętą zmianami trądzikowymi może znacząco wpłynąć na poprawę wyglądu skóry, a nawet umożliwić szybsze gojenie się nieestetycznych zmian. Co więcej, olejek z drzewa herbacianego to skuteczne remedium na grzybicę stóp. Smarowanie olejkiem obszarów zainfekowanych grzybicą może wpłynąć na całkowite wyleczenie przypadłości. Olejek aplikujemy na stopy trzy razy dziennie aż do ustąpienia objawów schorzenia, a następnie przez kolejne dwa tygodnie - by zapobiec nawrotom choroby. Inne problemy skórne, które wyleczyć możemy z pomocą olejku z drzewa herbacianego, to kłopotliwe kurzajki.
Reklama
Nakładając na nie kilka kropelek olejku rano i wieczorem sprawimy, że po jakimś czasie po prostu samoistnie odpadną. Wcieranie olejku z drzewa herbacianego w skórę głowy pomóc nam może z kolei w walce z łupieżem. Czasami wystarczy nawet dodać kilka kropelek olejku do szamponu, którym zwykle myjemy włosy - ta czynność zagwarantuje nam pozbycie się łupieżu, a przy okazji uniemożliwi jego nawroty.

Olejek z drzewa herbacianego - zastosowanie praktyczne

Olejek z drzewa herbacianego to nie tylko lekarstwo na schorzenia i wybawienie dla naszej skóry. Jego właściwości mogą mieć o wiele szersze zastosowanie! Mało kto wie, że olejek herbaciany skutecznie odstrasza wszy, kleszcze, pchły i komary.
Reklama
Dodając olejek do szamponu do włosów, skutecznie zapobiegniemy pojawieniu się wesz na głowie. Jeśli chodzi o zmiany pojawiające się po ugryzieniu komarów i pcheł, olejek z drzewa herbacianego jest w stanie skutecznie złagodzić związane z nimi dolegliwości. Wystarczy posmarować nim miejsce ugryzienia - zniweluje on nieprzyjemne uczucie swędzenia i wpłynie na szybsze gojenie skóry. Olejek z drzewa herbacianego to także uniwersalny środek czyszczący. Z powodzeniem możemy wykorzystywać go podczas codziennych obowiązków domowych. Wymieszany z wodą doskonale poradzi sobie z różnego rodzaju zanieczyszczeniami, a nawet usunie pojawiającą się w domu, bardzo szkodliwą pleśń.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: olejek z drzewa herbacianego
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama