Babcine sposoby na przeziębienie

Babcine sposoby na przeziębienie

Przejdź do galerii zdjęć
W sezonie zimowo-wiosennym , przy zmiennych temperaturach bardzo łatwo jest się przeziębić. Rozwijającą się infekcję trzeba zahamować szybko i zdecydowanie.
Reklama
Na rynku mamy obecnie wiele suplementów diety, leków, syropów i tabletek pomocnych w walce z przeziębieniem. Co można zrobić jednak, by nie wydawać w aptece mnóstwa pieniędzy lub w sytuacji gdy wolimy używać substancji naturalnych?

Babcine sposoby na przeziębienie

Jedzenie czosnku Czosnek jest naturalnym antybiotykiem. Odważni mogą go zjeść na surowo, jednak by nie był tak intensywny i odstraszający, można dodać go zup czy potraw pieczonych lub upiec całe główki czosnku i potraktować jako samodzielne warzywo lub pastę do kanapek. Podczas pieczenia i gotowania czosnek traci swoją charakterystyczną ostrość. Gorąca herbata z cytryną, malinami, miodem i imbirem Dzięki gorącemu napojowi z przyprawami rozgrzewającymi, więcej się pocimy przez co istnieje duże prawdopodobieństwo obniżenia gorączki. Najlepiej jest też wcześniej wziąć ciepłą kąpiel i schować się pod kołdrą.
Reklama
Olejki eteryczne Dobry będzie na przykład olejek miętowy lub mieszanki różnych olejków do sporządzenia inhalacji. Do niewielkiej miski z gorącą wodą wlewamy kilka kropli olejku, pochylamy się nad miską i zakrywamy ręcznikiem żeby stworzyć małą saunę. Taka inhalacja przeczyści zapchane górne drogi oddechowe. Syrop z cebuli Zmora wszystkich dzieci i dorosłych. Syrop znany ze swojego odstraszającego zapachu i ostrego słodko-ostrego smaku. Do własnoręcznego wykonania syropu z cebuli potrzebujemy chwili czasu. Należy pokroić ją w drobną kosteczkę i wrzucać do słoika przekładając warstwami cukru. Cebula powinna zacząć puszczać sok po kilku godzinach (najwygodniej będzie zostawić całość na noc).

Co dodać do syropu z cebuli żeby miał lepszy smak?

Reklama
Zobacz galerię zdjęć: babcine sposoby na przeziębienie
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama