Pomysł na weekend: Poznań

Pomysł na weekend: Poznań

Przejdź do galerii zdjęć
Jeżeli zmienna wiosenna pogoda nie zachęca nas do spacerów, warto będzie się wybrać do miasta, by spędzić swój weekend na zwiedzaniu muzeów, próbowaniu nowych regionalnych smaków i wydarzeniach kulturalnych. Co warto zobaczyć? Gdzie wybrać się z dziećmi?
Reklama
Turystów przyciąga tutaj szczególnie piękna, kolorowa starówka i Poznańskie Koziołki będące ozdobą zegara. Można je zobaczyć codziennie o godzinie 12.00 na Ratuszu - ich widok cieszy zarówno dorosłych jak i dzieci.

Ciekawe miejsca w Poznaniu

Obowiązkowym punktem wycieczki z dziećmi będzie Muzeum Rogali, gdzie można wziąć udział w warsztatach przygotowania i pieczenia rogali w miłej, przyjaznej i pełnej humoru atmosferze oraz dowiedzieć się czegoś ciekawego o dawnych piekarzach i cukiernikach. Niedaleko znajduje się nieco bardziej tradycyjne, ale równie ciekawe Muzeum Instrumentów. Znajdują się tam zarówno instrumenty typowe jak i egzotyczne, jedyne w swoim rodzaju. Gdy pogoda nie dopisuje, na wycieczkę bez dzieci warto wybrać się na zwiedzanie Browarów Wielkopolskich. Docenią to miłośnicy piwa, ponieważ będzie można spróbować wybranego napoju oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o jego produkcji. Inne ciekawe miejsca w Poznaniu
  • Palmiarnia Poznańska
  • Kolejka Miniaturowa Maltanka
  • Muzeum Sztuk Użytkowych
  • Blubry 6D - opowieści o Poznańskich legendach
  • Stare i nowe ZOO Poznańskie
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: Poznań
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama