Pomysł na weekend: Poznań
Udostępnij Google News
Urlop

Pomysł na weekend: Poznań

Jeżeli zmienna wiosenna pogoda nie zachęca nas do spacerów, warto będzie się wybrać do miasta, by spędzić swój weekend na zwiedzaniu muzeów, próbowaniu nowych regionalnych smaków i wydarzeniach kulturalnych. Co warto zobaczyć? Gdzie wybrać się z dziećmi? 

Turystów przyciąga tutaj szczególnie piękna, kolorowa starówka i Poznańskie Koziołki będące ozdobą zegara. Można je zobaczyć codziennie o godzinie 12.00 na Ratuszu - ich widok cieszy zarówno dorosłych jak i dzieci.

Ciekawe miejsca w Poznaniu

Obowiązkowym punktem wycieczki z dziećmi będzie Muzeum Rogali, gdzie można wziąć udział w warsztatach przygotowania i pieczenia rogali w miłej, przyjaznej i pełnej humoru atmosferze oraz dowiedzieć się czegoś ciekawego o dawnych piekarzach i cukiernikach.

Niedaleko znajduje się nieco bardziej tradycyjne, ale równie ciekawe Muzeum Instrumentów. Znajdują się tam zarówno instrumenty typowe jak i egzotyczne, jedyne w swoim rodzaju.

Gdy pogoda nie dopisuje, na wycieczkę bez dzieci warto wybrać się na zwiedzanie Browarów Wielkopolskich. Docenią to miłośnicy piwa, ponieważ będzie można spróbować wybranego napoju oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o jego produkcji.

Inne ciekawe miejsca w Poznaniu

  • Palmiarnia Poznańska
  • Kolejka Miniaturowa Maltanka
  • Muzeum Sztuk Użytkowych
  • Blubry 6D - opowieści o Poznańskich legendach
  • Stare i nowe ZOO Poznańskie

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie