Maseczka na twarz z pomarańczy - domowy zabieg rozjaśniający skórę

Maseczka na twarz z pomarańczy - domowy zabieg rozjaśniający skórę

Przejdź do galerii zdjęć
Maseczka z pomarańczy to kosmetyk, którego użycie pozwoli nam nie tylko odświeżyć i wspaniale rozjaśnić cerę, ale też wprowadzić się w stan błogiego relaksu i zapomnieć na chwilę o codziennych obowiązkach. Zapach pomarańczy wykazuje terapeutyczne działanie odprężające, miąższ z owoców stanowi natomiast bogate źródło witaminy C oraz minerałów, które zapewnić mogą skórze zdrowy koloryt i blask. Jak samodzielnie przygotować maseczkę na twarz z pomarańczy?
Reklama
Pomarańcze to owoce nie tylko smaczne i aromatyczne, ale także niezwykle zdrowe. Bogactwo witamin i minerałów w nich zawartych można wykorzystywać nie tylko w kontekście kulinarnym, warto także spożytkować je na rzecz pielęgnacji naszej urody. Przygotowanie maseczki na twarz z pomarańczy nie wymaga dużo czasu, a składniki niezbędne do stworzenia kosmetyku z pewnością znajdują się w każdej kuchni. Głównym zadaniem maseczki rozjaśniającej jest pozbycie się ze skóry nieestetycznych przebarwień, dlatego warto stosować ją regularnie, by zapewnić zabiegowi większą skuteczność. Systematycznie używana maseczka na twarz z pomarańczy może wpłynąć na zniknięcie plam potrądzikowych, a także tych wynikających z nadmiernego opalania. Nakładanie maseczki na okolicę pokrytą piegami może wpłynąć na ich rozjaśnienie.

Maseczka na twarz z pomarańczy - przepis 

Składniki: 1 średniej wielkości pomarańcza 2 łyżki stołowe mleka Pomarańczę obieramy ze skórki i kroimy na kawałki. Wrzucamy do blendera i miksujemy. Do zmiksowanego owocu dodajemy 2 łyżki stołowe mleka i bardzo dokładnie mieszamy. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na twarz i pozostawiamy na skórze na około 15 minut. Po upływie tego czasu maseczkę spłukujemy ciepłą, bieżącą wodą. Nie należy stosować maseczki w przypadku alergii na którykolwiek ze składników.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: maska z pomaranczy
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama