Depilacja twarzy u kobiet - jak pozbyć się owłosienia z twarzy? Wybierz odpowiednią metodę!
Udostępnij Google News
Uroda

Depilacja twarzy u kobiet - jak pozbyć się owłosienia z twarzy? Wybierz odpowiednią metodę!

Depilacja twarzy u kobiet to często temat wstydliwy, nadmierne owłosienie wiąże się jednak z kompleksami i obniżeniem samooceny, dlatego warto zdecydować się na jego skuteczne usunięcie. Istnieje kilka metod depilacji twarzy u kobiet, ze względu na wrażliwość skóry i jej dużą podatność na uszkodzenia, warto wybrać taką, która nie tylko zagwarantuje nam pozbycie się niechcianych włosków, ale będzie też trwała i niezbyt czasochłonna.

Depilację twarzy u kobiet można wykonać w domu, bądź poddać się zabiegowi w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Metody pozbywania się zbędnego owłosienia różnią się trwałością, bolesnością, a także kosztem. Zanim zdecydujemy się na jedną z nich, warto przyjrzeć się ich wadom i zaletom.

Depilacja twarzy u kobiet: Plastry z woskiem

Plastry z woskiem to bardzo popularna, a co najważniejsze niezwykle skuteczna metoda pozbywania się owłosienia z twarzy. Dzięki plastrom możemy pozbyć się włosków na długo, twarz pozostaje po nich gładka nawet przez okres ośmiu tygodni. Plastry z woskiem są stosunkowo łatwe w użyciu, choć depilacja z ich pomocą może okazać się nieco bolesna. Plaster nasączony rozgrzanym woskiem należy przykleić na wybrane miejsce twarzy, a kiedy wosk wystygnie, plaster zrywamy szybkim i zdecydowanym ruchem. Włoski wyrywane są z cebulkami, dlatego zabieg może wiązać się z lekkim poczuciem dyskomfortu, które jednak szybko mija. Zabieg depilacji twarzy woskiem możemy wykonać samodzielnie w domu lub poddać mu się w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Depilacja twarzy u kobiet: Pęseta

Wyskubywanie pojedynczych włosów za pomocą pęsety to metoda całkiem skuteczna, jednak pod warunkiem, że owłosienie na twarzy jest rzadkie i delikatne. Co więcej, włoski muszą być wystarczająco długie, by sprawnie uchwycić je pęsetą i wyrwać. Niewątpliwa zaleta depilacji twarzy pęsetą to gwarancja wykonania zabiegu w sposób niezwykle precyzyjny. Niestety, jeżeli włosków jest dużo, ich wyrywanie może trwać bardzo długo i wiązać się z nieprzyjemnym bólem.

Depilacja twarzy u kobiet: Maszynka do golenia

Usuwanie owłosienia z twarzy za pomocą ostrza jest nieco ryzykowne w przypadku depilacji u kobiet. Delikatna cera może źle reagować na kontakt z maszynką, dlatego jeśli decydujemy się na tę metodę, warto podejść do depilacji zachowując szczególną ostrożność. Poddawaną zabiegowi skórę należy odpowiednio napiąć, a włoski usuwać delikatnymi posunięciami maszynki. Usunięte w ten sposób owłosienie niestety dość szybko odrasta, istnieje także ryzyko, że po odrośnięciu będzie ono bardziej gęste i ciemniejsze.

Depilacja twarzy u kobiet: Laserowa depilacja twarzy

Laserowa depilacja twarzy to zabieg polegający na niszczeniu mieszków włosowych za pomocą laserowej wiązki światła. Metoda ta okaże się szczególnie skuteczna u kobiet o ciemnym, bardzo widocznym i szybko odrastającym owłosieniu. Efekty laserowej depilacji utrzymują się długo, a ich trwałość gwarantuje kobiecie spokój i poczucie komfortu. Zabieg wiąże się jednak z większymi kosztami, niż pozostałe metody.

Zobacz też: Depilacja pastą cukrową; jak wykonać depilację pastą cukrową w domu?

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie